Amerykański żołnierz pobił policjantów z Gdańska. Był pijany

2022-01-04 13:56

Pijany amerykański żołnierz pobił policjantów z Gdańska. Do zdarzenia doszło podczas imprezy w jednym z mieszkań na Starym Mieście. Gdy na miejscu interweniowała policja, mężczyzna – będący pod wpływem alkoholu - stał się agresywny.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia po godzinie 21:00 na Starym Mieście w Gdańsku. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań, gdzie odbywała się głośna impreza. Podczas interwencji 22-letni Gregory R. uderzył policjantkę, łamiąc jej nos, a następnie zaatakował towarzyszącego jej funkcjonariusza, łamiąc mu rękę. Jak się później okazało, mężczyzna miał niespełna promil alkoholu we krwi.

22-letni szeregowy służył w Jednostce Wojskowej w Drawsku Pomorskim. Podczas imprezy był na przepustce. Na miejsce wezwano Żandarmerię Wojskową, a szeregowiec trafił do policyjnego aresztu.

Dodajmy, że to nie pierwszy skandal z udziałem amerykańskich żołnierzy w Gdańsku. W 2020 roku grupa wojskowych – podczas wycieczki na polskie Wybrzeże - wybrała się do gdańskiego klubu ze striptizem. Amerykanie stracili w nim duże pieniądze, a jeden z nich został odurzony narkotykami.

Źródło: Amerykański żołnierz pobił policjantów z Gdańska. Był pijany