Arka Gdynia

i

Autor: www.arka.gdynia.pl / Tomasz Duc / www.facebook.com/ArkaGdyniaSA/photos

Arka Gdynia powraca do rozgrywek ligowych po zimowej przerwie. Jutro Widzew

2022-02-24 18:00

- Korzystny wynik w dwóch pierwszych meczach nakręci nas na całą rundę - mówi kapitan piłkarskiej Arki Michał Marcjanik. Gdynianie po zimowej przerwie wracają w piątek do rozgrywek ligowych. Ich pierwszym rywalem będzie łódzki Widzew, zajmujący obecnie drugą pozycję w tabeli.

- Wyjątkowe starcie, ale myślę, że to mecz jak każdy inny. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować, przeanalizować przeciwnika, być gotowym na wszystko i na pewno trzeba strzelić jedną bramkę więcej, aby wygrać. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie walczyć o postawione nam cele. Właśnie poprawiliśmy element gry defensywnej i na pewno będziemy lepszą drużyną w tym roku - dodaje kapitan żółto-niebieskich.

Mecz z Widzewem w piątek o 20:30 w Łodzi. A już we wtorek ćwierćfinał Pucharu Polski. Arka na własnym stadionie zagra z Rakowem Częstochowa.

- Wiemy, że Raków jest lepszym zespołem od Widzewa, nie ma co ukrywać. Czyli stopień trudności będzie, mimo że gramy u siebie, dużo wyższy niż z Widzewem. Jest to tylko i wyłącznie jeden mecz, w którym jesteśmy w stanie pokonać Raków i przejść do następnej rundy - zapewnia trener MZKSu, Ryszard Tarasiewicz.

Arka zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli pierwszej ligi. Do lidera brakuje jej 15 punktów.

Źródło: Arka Gdynia powraca do rozgrywek ligowych po zimowej przerwie. Jutro Widzew