Blisko 80 kolizji w ostatnich dniach. Policja apeluje o ostrożność!

2021-12-23 9:15 Róża Perszon
Blisko 80 kolizji w ostatnich dniach. Policja apeluje o ostrożność!
Autor: KMP Gdańsk

Z kolizji na kolizję-m.in. tak wyglądała ostatnio służba policjantów słupskiej drogówki. Od piątku funkcjonariusze pracowali przy blisko 80 zdarzeniach drogowych. Choć kierowcy ograniczyli prędkość, to jednak niedostosowanie jej do warunków na drodze było główną przyczyną stłuczek. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego mundurowi apelują o czujność, ostrożność i dostosowanie prędkości i stylu jazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Piątek-30,

sobota i niedziela-13,

poniedziałek-17,

wtorek-15.

To bilans zdarzeń drogowych z ostatnich dni, do których doszło na terenie Słupska i powiatu. Choć niektóre zdarzenia wyglądały bardzo poważnie, szczęśliwie uczestnicy nie odnosili poważnych obrażeń. Okazuje się, że główną przyczyną było niedostosowanie prędkości i stylu jazdy do warunków na drodze.

"W ostatnich dniach „zima zaskakuje drogowców”. Choć pierwszy śnieg dawno już za nami, okazuje się, że sytuacja na drodze ciągle jest pod znakiem zapytania. Raz śnieżyca, innym razem deszcz, czasem oślepiające słońce i ślizgawica. Wydawać by się mogło, że kierowcy zdążyli przyzwyczaić się do tych zmian, a okazuje się, że liczba zdarzeń drogowych rośnie"

- komentują policjanci. 

Policjanci zwracają uwagę na zachowanie szczególnej ostrości. Zwłaszcza teraz, kiedy warunki atmosferyczne każdego dnia są inne. "Zmieńmy styl jazdy, zdejmijmy nogę z gazu, ograniczmy prędkość. Stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, możemy uniknąć nieszczęścia"

Ostatnie pożegnanie Tadeusza Rossa na Powązkach
Źródło: Blisko 80 kolizji w ostatnich dniach. Policja apeluje o ostrożność!
Nasi Partnerzy polecają