Strachy na Lachy w gdańskim Parlamencie

i

Autor: Dominika Bakura

Dwa bisy i niekończące się owacje. Strachy na Lachy przejęły gdański „Parlament”

2021-11-23 8:11

Dwa bisy i niekończące się owacje. Po „Żyje w kraju”. Strachy na Lachy w ostatni piątek przejęły gdański „Parlament”. – Dobrze tu wrócić – mówił ze sceny Grabaż, wokalista zespołu.

Koncert zespół rozpoczął od piosenki „Hej Kobieto”. Później nie zabrakło także utworów z nowej, ósmej płyty Strachów – „Piekło”.

– „Piekło” było dla mnie sporym zaskoczeniem. Niemal taneczne, rytmiczne bity, do tego syntetyczna elektronika. Ale nie brakuje też brzmień w klimacie starych Strachów jak „Niebotyczne niebowstąpienie” – mówi jedna z uczestniczek koncertu.

Największe emocje, wśród zgromadzonej publiczności wzbudził utwór „Żyje w kraju”. Chwilę gdy wybrzmiały ostatnie gitary, tłum zaczął skandować hasło, które z ust Polaków nie schodzi od ponad roku. Oczywiście dostało się PiS-owi.

– Tydzień temu graliśmy w Rzeszowie. Tam nikt niczego takiego nie krzyczał – zażartował ze sceny Grabaż.

Zgromadzona w gdańskim „Parlamencie” publiczność mogła liczyć aż na dwa bisy. Nie zabrakło więc wspólnie odśpiewanej „Piły Tango”. Ostatnim z utworów było natomiast „Radio Dalmacija”.

– Cudowne gitary, cudowna wersja tego utworu. Tak kończmy każdy koncert Strachów. I w ogóle spotykajmy się częściej – skonkludował jeden z fanów. 

Źródło: Dwa bisy i niekończące się owacje. Strachy na Lachy przejęły gdański „Parlament”