EKOwrażliwość - czy świat zależy od nas? V Festiwal Wrażliwy w Trójmieście

2021-10-05 21:00

"EKOwrażliwość. Czy świat zależy od nas" - to hasło przewodnie piątego Festiwalu Wrażliwego, który w Trójmieście potrwa od środy do piątku. Ideą wydarzenia jest nagradzanie najlepszych polskich reportażystów zwracających uwagę na tematy wrażliwe społecznie. Pierwszego dnia odbędzie się ekodebata z udziałem przedstawicieli mediów, samorządów, nauki i biznesu.

- Drugiego dnia festiwalu w Gdyńskim Centrum Filmowym odbywać się będą pokazy filmowe dla młodzieży, panele dyskusyjne i debata z młodzieżą. Będziemy pokazywać film "Jestem Greta", ale również inne, nominowane w tegorocznej edycji festiwalu filmy dotyczące młodzieżowych spraw społecznych, problemów, no i oczywiście dyskusja zacięta, pełna emocji - mówi Paula Rettinger-Wietoszko, dyrektor Festiwalu.

Prelekcje odbędą się także w czwartek popołudniu w Hevelianum. Finał wydarzenia w piątek.

- Ósmego października w Muzeum Emigracji w Gdyni odbędzie się gala finałowa wręczenia nagród festiwalowych najlepszym polskim dziennikarzom. Uważnym, etycznym, odpowiedzialnym i takim, których reportaże rzeczywiście mogą zwiedzić świat. Kryteria oceny prac są bardzo szerokie - zapewnia organizatorka.

Gala finałowa jak i niektóre debaty czy prelekcje transmitowane będą online. Szczegóły na stronie www.wrazliwy.pl.

Źródło: EKOwrażliwość - czy świat zależy od nas? V Festiwal Wrażliwy w Trójmieście