Ferie zimowe 2022 w Gdańsku. Warto zapoznać się z ofertą, bo jest w czym wybierać!

i

Autor: gdynia.pl

Ferie zimowe 2022 w Gdańsku. Warto zapoznać się z ofertą, bo jest w czym wybierać!

2022-01-24 11:31

Ponad 4,5 tys. uczniów szkół podstawowych będzie mogło skorzystać z oferty, jaką na ferie przygotowały wszystkie gdańskie szkoły podstawowe. Atrakcyjne propozycje na zimowe wakacje zapewniają też miejskie instytucje - na chętnych czekają m.in. zajęcia na pływalni, warsztaty w Muzeum Bursztynu czy półkolonie sportowe.

W tym roku termin zimowego odpoczynku w województwie pomorskim odbywa się w dniach 14 - 27 lutego 2022 r.

W grudniu pytałam uczniów gdańskich szkół o to, jak chcieliby spędzić ferie. Najczęściej pojawiały się odpowiedzi, że na śniegu czy lodzie. Dlatego też w tym roku, wszyscy posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca, którzy raz w roku mogą skorzystać z darmowej godziny jazdy na Gdańskim Lodowisku, będą z niej mogli skorzystać także w trakcie ferii. Jest to nowość, która będzie dostępna od wtorku do piątku z wyłączeniem weekendów. Harmonogram wejść dostępny jest na stronie Gdańskiego Lodowiska

- powiedziała Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

W piątek, 21 stycznia 2022 roku na Gdańskim Lodowisku na Placu Zebrań Ludowych odbył się briefing prasowy, podczas którego przedstawiono ofertę przygotowaną na tegoroczne ferie zimowe. O ofercie Miasta mówiła m.in Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania oraz Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. sportu.

Ofertę na ferie przygotowały wszystkie gdańskie szkoły podstawowe oraz 6 szkół specjalnych. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne, najmłodsi będą mogli uczęszczać wyłącznie do szkół, w których uczą się na co dzień. Pięciodniowy turnus odbywać się będzie w terminie 14-18 lutego lub 21-25 lutego. 

W 54 placówkach opieka świadczona będzie przez 8 godzin dziennie, w 17 przez 10 godzin. Łącznie z tej oferty będzie mogło skorzystać 285 grup. Według wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, grupy uczniów klas I-III mogą liczyć maksymalnie 15 osób, natomiast IV-VIII 20 osób.

Na czas ferii zaplanowano wyjścia do muzeum, parku naukowo-technologicznego, zajęcia sportowe, warsztaty tematyczne czy zabawy integrujące. Odbywać się będą także zajęcia komputerowe, przyrodnicze, rekreacyjno-ruchowe, artystyczne, sportowe, plastyczne, wokalne czy językowe. Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych na terenie szkoły oraz terenach przyszkolnych czy gier planszowych.

Szczegóły dotyczące poszczególnej oferty danej szkoły dostępne będą na stronach internetowych placówek.

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zaprasza wszystkie dzieci i młodzież od 3 roku życia do ukończenia szkoły ponadpodstawowej na warsztaty, które odbywać się będą na terenie obiektu. W poszczególnych pracowniach będzie można wziąć udział w zajęciach z m.in. krawiectwa, wokalu, grafiki i animacji komputerowa, robotyki czy tańca. Szczegółowa oferta oraz możliwość rejestracji dzieci możliwe będzie od poniedziałku, 24 stycznia na stronie Pałacu Młodzieży. 

Więcej propozycji dostępnych jest na stronie miasta.

Opuszczony sklep meblowy. Tyle zostało z legendarnego "Platana"
Źródło: Ferie zimowe 2022 w Gdańsku. Warto zapoznać się z ofertą, bo jest w czym wybierać!