Gdańsk: Historia jak z kina akcji! Kobieta ukradła z kantoru torbę z 25 tys. Euro

2021-06-28 14:21

Policjanci zatrzymali 35-latkę, która ukradła z zaplecza kantoru w Gdańsku torbę z 25 tys. euro. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych pieniędzy, a u kobiety w mieszkaniu znaleźli też kokainę.

W piątek rano policjanci z komisariatu na Śródmieściu otrzymali zgłoszenie o kradzieży torby ze znaczną kwotą pieniędzy z jednego z kantorów w rejonie Śródmieścia.

"Sprawczyni tego przestępstwa wykorzystała nieuwagę pracownika, weszła na zaplecze i ukradła skórzaną torbę, w której były banknoty w obcej walucie"

- relacjonuje oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska.

W sobotę (26 czerwca) 35-latka z Gdańska została zatrzymana w swoim mieszkaniu. Kobieta ukradła z kantoru 25 tys. euro. W czasie przeszukania zajmowanego przez nią mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli większość skradzionych pieniędzy oraz kilka gramów kokainy.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. W niedzielę 35-latka usłyszała zarzut kradzieży oraz za posiadania narkotyków i przyznała się do dokonania zarzucanych jej czynów.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających grożą 3 lata więzienia.

24-latka okradła dziecko! Wszystko nagrała ukryta kamera
Źródło: Gdańsk: Historia jak z kina akcji! Kobieta ukradła z kantoru torbę z 25 tys. Euro