przemyska

i

Autor: Ola Szocik

Gdańsk: Ogromne utrudnienia na Ujeścisku. Ruszyła budowa lewoskrętu na al. Havla

2021-07-05 17:29

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. A to z powodu remontów, jakie w tym tygodniu zaplanowano na południu Gdańska. W poniedziałek (05.07) rozpoczęła się budowa lewoskrętu w Alei Vaclava Havla i Armii Krajowej. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do końca września.

W pierwszym etapie prace będą odbywać się przy zawężeniu skrajnych jezdni obu ulic. Dodatkowo na al. Havla możliwe będą okresowe zajęcia lewego pasa. Przejście dla pieszych znajdujące się w strefie robót zostanie zamknięte. W pierwszej kolejności wykonane zostanie koryto pod konstrukcję drogi, a maszty oświetlenia ulicy i sygnalizacji świetlnej zostaną przeniesione do docelowej lokalizacji.

Z koli od czwartku (8.07) wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na ul. Łódzkiej. -Zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Łódzkiej od wysokości skrzyżowania z Nową Warszawską w stronę ul. Przemyskiej. Dojazd do osiedla Ujeścisko odbywać się będzie tymczasowym łącznikiem utworzonym pomiędzy al. Havla i ul. Łódzką. Zakładamy ze taka organizacja ruchu potrwa do listopada tego roku - mówi Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.To nie koniec utrudnień na południu Gdańska! W piątek (9.07) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na rozbudowywanym fragmencie ul. Kartuskiej. Ruch aut odbywać się będzie po drogach serwisowych.

Źródło: Gdańsk: Ogromne utrudnienia na Ujeścisku. Ruszyła budowa lewoskrętu na al. Havla