Sen - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Mężczyzna zadzwonił do policjantów ze Szczytna i oświadczył, że obawia się o swoje życie, ponieważ nieznani sprawcy wtargnęli do jego mieszkania i pomimo wielu próśb, nie chcą opuścić domostwa

Gdańsk. Ukradł znajomemu 70 tys. zł... gdy ten zasnął

2022-02-16 10:23

"Nie śpij o cię okradną" - w Gdańsku trzeba rzeczywiście wziąć sobie te słowa do serca. Nawe do pięciu lat więzienia grozi 40-latkowi z Gdańska, który okradł mieszkanie swojego znajomego, gdy ten spał. Wcześniej mężczyźni razem pili alkohol. Złodziej wyniósł z domu 70 tys. zł.

Jak powiedział we wtorek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski, w ubiegłym tygodniu do funkcjonariuszy z komisariatu na Przymorzu zgłosił się 52-letni mieszkaniec Gdańska i zawiadomił o kradzieży 70 tys. zł, które miał w mieszkaniu.

Policjanci ustalili, że dzień przed kradzieżą do pokrzywdzonego przyszedł znajomy, z którym następnie 52-latek pił alkohol. Gdy mężczyzna obudził się następnego dnia, stwierdził, że z mieszkania zginęły jego oszczędności

- komentują mundurowi.

40-letni gdańszczanin został zatrzymany w jednym z mieszkań na Przymorzu. Dodatkowo podczas kontroli policjanci znaleźli i zabezpieczyli w mieszaniu nowe, markowe ubrania, kilka par sportowych butów, wartościowy zegarek oraz paragony z datą zakupu. Rzeczy były nowe, z metkami, część ubrań była ukryta w pralce. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży 70 tys. zł. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: Gdańsk. Ukradł znajomemu 70 tysięcy złotych gdy ten zasnął!