Gdynia: Mecz charytatywny z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza przyciągnął tłumy

i

Autor: gdynia.pl

Gdynia: Mecz charytatywny z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza przyciągnął tłumy

2021-07-14 9:51

Na początku tygodnia najlepsi polscy tenisiści zawitali do Gdyni. Iga Świątek i Hubert Hurkacz meczem pokazowym zainaugurowali BNP Paribas Poland Open - kobiecy turniej rangi WTA 250.

W mieście z morza i marzeń pojawią się zawodniczki, które w swoim CV mają niemałe osiągnięcia. Wśród nich jest choćby półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa Tamara Zidanšek czy ćwierćfinalistka zeszłorocznego US Open Julija Putincewa. Na kibiców czeka tydzień pełny sportowych zmagań na specjalnie przygotowanych na tę okazję kortach Klubu Tenisowego Arka.

Widowiskowe otwarcie

Zanim jednak dojdzie do rywalizacji o rankingowe punkty, wtorkowy dzień (13 lipca) upłynął pod znakiem meczu pokazowego gry mieszanej z udziałem naszych gwiazd: zwyciężczyni ubiegłorocznego Rolanda Garrosa Igi Świątek oraz półfinalisty tegorocznego Wimbledonu Huberta Hurkacza. Świątek wystąpiła w parze z Marcinem Matkowskim, Hurkacz zaś z Klaudią Jans-Ignacik. Wszystko w szczytnym celu – dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z Akademii Przyszłości.

"Jestem przekonany, że sukcesy tej dwójki staną się bodźcem dla kolejnych pokoleń, a gdyński turniej tylko pomoże w rozwoju kolejnych gwiazd tenisa"

- podkreśla  prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Początek zmagań na kortach Klubu Tenisowego Arka już 17 lipca. Finał gry singlowej pań odbędzie się 25 lipca. Pełna lista uczestniczek i drabinka turnieju znana będzie w piątek. Wejściówki na poszczególne dni dostępne są na stronie eBilet.pl.

Mariusz Fyrstenberg: Hurkacz urósł o dwa metry. Każdą minutę dnia myśli o tenisie [Super Raport]
Źródło: Gdynia: Mecz charytatywny z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza przyciągnął tłumy