Gdynianie mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ruszają badania termowizyjne

2022-09-27 21:00 Paweł Lemke
Termowizja
Autor: thinkstockphotos.com Badanie termowizyjne pokaże, którędy ciepło wydostaje się z naszego domu

Dzięki badaniom można zaoszczędzić na ogrzewaniu. W Gdyni wystartowała szósta edycja programu „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”. Dzięki bezpłatnemu badaniu można odkryć którędy z domów ucieka ciepło. Właściciele, zarządcy oraz administratorzy budynków mieszkalnych swoje nieruchomości mogą zgłaszać online na stronach miasta.

- Należy wypełnić zgłoszenie do udziału w programie, na te zgłoszenia czekamy do 30 września. Mamy na to przygotowane około 100 takich uszczelnień domowego budżetu. Przewidujemy badania od początku listopada do końca lutego 2023 roku - mówi wiceprezydent Gdyni, Marek Łucyk.

Badanie odbywa się wewnątrz lokali przy pomocy kamer termowizyjnych. - Te kamery pokazują gdzie to ciepło ucieka z naszych domów. Bardzo często ludzie są zaskoczeni, bo okazuje się, że wystarczy lekko wyregulować okna i to powoduje, że automatycznie rachunki za ogrzewanie spadają. Więc mam nadzieję, że stu mieszkańców Gdyni, czy sto podmiotów, które zgłoszą się do tego programu, będą zadowoleni, ponieważ na pewno zadbają o swój budżet w kolejnych miesiącach - dodaje wiceprezydent.

A w Internecie wciąż dostępna jest też mapa termowizyjna dla Gdyni i Rumi, którą w ubiegłym roku stworzyła spółka OPEC.

Nasi Partnerzy polecają