Gdyńscy ratownicy medalistami mistrzostw Polski

2021-08-11 8:51 Róża Perszon
Gdyńscy ratownicy medalistami mistrzostw Polski
Autor: gdynia.pl

Za nami kolejna edycja Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim, w których reprezentanci Gdyni od lat odgrywają główne role. Nie inaczej było tym razem. Podczas „Garmin Rescue Heroes 2021” w Karwi nasi ratownicy cieszyli się z medali indywidualnych, jak i tych zdobytych w drużynie.

W startach indywidualnych barwy Gdyńskiego Centrum Sportu reprezentowali Maciek Dettlaff oraz Daniel Baranowski, którzy po raz kolejny w tym sezonie brali udział w ratowniczych zawodach. Zawodnicy z powodzeniem walczyli w indywidualnych konkurencjach, pokazując swoje umiejętności i doświadczenie zdobyte podczas pracy na gdyńskich plażach. Ostatecznie z dwóch medali cieszył się Maciek, który zajął trzecie miejsce w sprincie po plaży oraz w wyścigu z deską.

Jeszcze większym sukcesem zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski, gdzie reprezentanci GCS połączyli siły z Wrocławską Drużyną Ratunkową.

Dzięki wspólnym staraniom wygrano medale w pięciu konkurencjach:

1. miejsce w wyścigu: Akcja ratunkowa z zasobnikiem z liną,1. miejsce w wyścigu z pasem ratunkowym,1. miejsce w wyścigu: Surf dash,2. miejsce w wyścigu Ironman,3. miejsce w wyścigu: Akcja ratunkowa z deską.

Mateusz Borek po meczu Legia - Dinamo: Legia ma wciąż za mało jakości
Źródło: Gdyńscy ratownicy medalistami mistrzostw Polski