Gdyński magistrat: Precz z nudą w ferie! Co jest w planach na ten czas?

i

Autor: gdynia.pl

Gdyński magistrat: Precz z nudą w ferie! Co jest w planach na ten czas?

2022-01-10 10:16

Wprawdzie ferie w województwie pomorskim wypadają w ostatniej turze – od 14 do 27 lutego 2022, to już dziś warto zastanowić się nad wyborem spośród różnorodnych propozycji. Tak by dzieci spędziły przyjemnie i kreatywnie czas, a my byśmy nie byli narażeni na codzienną mantrę „nudzi mi się”.

Półkolonie, warsztaty, zajęcia na świeżym powietrzu i pod dachem… propozycji jest już sporo i będzie przybywało. Ważne by ferie były ciekawe i trafione w zainteresowania dzieciaków, lub rozbudziły w nich zainteresowania nowe, a także bezpieczne i na kieszeń opiekunów.

Podsuwamy pierwszą garść gdyńskich propozycji. W drugiej połowie stycznia poznamy oferty półkolonii od gdyńskich szkół. Dowiemy się również jakie atrakcje dla dzieci szykują gdyńskie biblioteki i muzea.

Przy filmowych zabawach, na planie filmowym oraz w kinie spędzą czas w trakcie zimowych ferii młodzi uczestnicy półkolonii filmowych w ramach Zimowej Akademii Filmowej w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W ofercie są dwa pięciodniowe turnusy, adresowane do dwóch grup wiekowych.

Filmowe zabawy dla dzieci w wieku 7 – 10 lat (14 – 18 lutego)

W programie seanse filmowe, zabawy ruchowe oraz zabawy wokół filmu: dubbing, odgrywanie scenek w greenboxie, charakteryzacja filmowa, animacja poklatkowa. Uczestnicy obejrzą także najnowsze filmy dla dzieci z repertuaru Kina Studyjnego GCF.

Akademia filmowa dla dzieci w wieku 11 – 13 lat (21 – 25 lutego)

Wspólne tworzenie pod okiem instruktorów Domu Filmowego krótkiego filmu fabularnego: od pomysłu do premiery na ekranie kinowym. Pisanie scenariusza, plan zdjęciowy, zadania aktorskie, elementy montażu. Uczestnicy wezmą udział także w pokazach filmowych i spotkaniach z filmoznawcami: Tomaszem Kolankiewiczem i Kają Klimek oraz Magdą Malinowską z Klubu Filmowego DKF Żyrafa. Dowiedzą się czym jest kino gatunkowe na przykładzie filmów science-fiction i horrorów, a także poznają podstawy historii animacji filmowej.

Kolibki Adventure Park

Adventure Park to rozległy teren na dawnym torze motocrossowym wśród pięknego lasu z widokiem na Zatokę Gdańską, profesjonalnie przygotowany do realizacji najróżniejszych aktywności i sportów, który daje duży wybór atrakcji. To miejsce stworzone przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu, nie bojących się ciekawych nowych wyzwań i przygód.

To propozycja dla dzieci i młodzieży w wieku 8 - 14 lat, które nie mogą usiedzieć w jednym miejscu i tych, które są otwarte na nowe wyznania. Każdy dzień ferii gwarantuje inną dawkę przygód. Uczestnicy wezmą udział w pięciu tematycznie zorganizowanych przygodowych dniach.

Ponadto odbędą się warsztaty z gry Minecraft czy  Lego Master. Więcej szczegółów na stronie miasta pod tym linkiem. 

Kreatywne ferie z Minecraftem
Źródło: Gdyński magistrat: Precz z nudą w ferie! Co jest w planach na ten czas?