Kamera – akcja! Wystartował 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

2021-09-20 14:05 Dominika Bakura Róża Perszon
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziś rusza 46. edycja! [ZAPOWIEDŹ]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziś rusza 46. edycja! [ZAPOWIEDŹ]

Kamera - akcja! W dzisiejszy poranek, w Gdyni wystartował 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W tym roku do konkursu głównego zakwalifikowało się 16 tytułów, w tym polski kandydat do Oscara "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego. – Żona wybrała dziesięć filmów. Ogólnie to z kina nie opłaca nam się wychodzić – żartuje jeden z uczestników wydarzenia.

Co roku przyjeżdżamy na festiwal. Ubiegły rok był dla nas straszny, nie było święta kina. Dziś więc wracamy z podwójną mocą. Nie planuje wyjść z sali kinowej, seanse są od rana do wieczora – mówi jedna z uczestniczek, która na Festiwal przyjechała z Kalisza.

A filmy faktycznie można oglądać o każdej porze dnia i nocy. – Pierwsze seanse startują już nawet o ósmej rano. Ostatnie, chwilkę przed dwudziestą trzecią. Można więc przed kinowym ekranem spędzić dosłownie cały dzień – mówi Magdalena Jacoń, rzeczniczka Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Każdy chcą przeżyć festiwalowe emocje – nadal może nabyć bilety na poszczególne seanse.

Oczywiście są takie projekcje, które wyprzedają się dużo, dużo szybciej. Ale bilety nadal można kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej. Funkcjonuje też sprzedaż stacjonarna. Zapraszamy do Centrum Filmowego i do kina Helios w gdyńskim Centrum Riviera – tłumaczy Jacoń.

Tegoroczny festiwal potrwa do soboty (25 września). Wtedy też odbędzie gala wręczenia Złotych i Srebrnych Lwów. 

Źródło: Kamera – akcja! Wystartował 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
Nasi Partnerzy polecają