Karnawałowa zabawa na bulwarze Nadmorskim. Świętowanie 96. urodzin Gdyni rozpoczęte

2022-02-07 9:10 Róża Perszon
Karnawałowa zabawa na bulwarze Nadmorskim. Świętowanie 96. urodzin Gdyni rozpoczęte
Autor: gdynia.pl

Na bulwarze Nadmorskim zorganizowano Karnawałową Rodzinną Grę Miejską. Było kolorowo i radośnie. O wesołą atmosferę zadbali m.in. szczudlarze, magicy i żonglerzy. Nie zabrakło również urodzinowych tortów i barwnych przebrań.

Doroczny bal karnawałowy to gdyńska tradycja. Niestety, ze względu na pandemiczne obostrzenia po raz kolejny nie mógł się on odbyć w Gdynia Arenie. Dlatego zabawa przeniosła się w plener. W niedzielę, 6 lutego na bulwarze Nadmorskim odbyła się Karnawałowa Rodzinna Gra Miejska.

Pogoda odrobinę pokrzyżowała nam plany, bo trochę kropił deszcz, jednak to nie przeszkodziło gdynianom w tym, żeby dobrze się bawić i wesoło spędzić czas. Mieliśmy dwie sceny i animatorów, którzy organizowali konkursy, mieliśmy różnego rodzaju gadżety, a także klaunów i kuglarzy, którzy wzbudzali duże zainteresowanie. Była też gra miejska. Można było napisać życzenia dla Gdyni i zdobyć nagrodę. W tym roku mimo wszystko hucznie świętujemy urodziny Gdyni

– mówi Beata Nawrocka, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.

Na małych i tych nieco starszych gdynian czekała moc atrakcji. Między pomnikiem Rybek a aleją Marsz. Piłsudskiego można było spotkać kolorową ekipę szczudlarzy, mimów, monocyklistów, magików, żonglerów i klaunów. To oni zadbali o wesołą atmosferę i rozdawali najmłodszym mieszkańcom karnawałowe maski oraz balony. Zabawa zainaugurowała obchody 96. urodzin Gdyni, dlatego nie mogło zabraknąć tortów. Rozstawiono je wzdłuż bulwaru, gdzie cieszyły oczy przechodniów i błyszczały feerią barwnych światełek. Urodzinowy klimat zapewniły też fotobudki. Gdynianie chętnie z nich korzystali i robili sobie zdjęcia w karnawałowych strojach, ale nie tylko.

Wszyscy chętni mogli także wziąć udział w przygotowanej specjalnie na tę okazję grze miejskiej pt. „96. Urodziny Gdyni”. Jej zasady były proste. Uczestnicy musieli odnaleźć 20 magicznych słów, które ukryto na bulwarze. Potem, korzystając z co najmniej 6 znalezionych wyrazów, należało ułożyć życzenia dla Gdyni. Każdy, kto to zrobił, otrzymał prezent-niespodziankę. Jednak na tym nie koniec. Autorzy urodzinowych życzeń powalczą też o wyjątkową nagrodę – 24-godzinny rejs po Bałtyku promem Stena Line. Laureata poznamy 10 lutego o godz. 10.00. Więcej informacji na temat obchodów urodzin Gdyni można znaleźć w osobnym artykule na stronie gdynia.pl.

Anielka, Jaś i Angelika zginęli na przejeździe w Manach. Poruszający gest
Źródło: Karnawałowa zabawa na bulwarze Nadmorskim. Świętowanie 96. urodzin Gdyni rozpoczęte
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany