Kolejne kontrowersji wokół Mevo 2.0.  OMGGS pozwany na blisko 10 mln złotych

i

Autor: gdansk.pl

Kolejne kontrowersji wokół Mevo 2.0. OMGGS pozwany na blisko 10 mln złotych

2022-01-05 9:46

Nextbike Polska SA w restrukturyzacji odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej w postępowaniu na nowe Mevo. To już czwarte odwołanie spółki powiązanej z poprzednim operatorem Mevo, który nie poradził sobie z zarządzaniem rowerem metropolitalnym na Pomorzu. Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot nie zgadza się z odwołaniem. Dodatkowo Nextbike wniósł pozew sądowy przeciwko GOM GGS o wypłatę ponad 9,3 mln zł.

Przypomnijmy: 24 grudnia 2021 r. OM GGS poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na nowe Mevo.

W poniedziałek (3 stycznia 2021 r. - red.) w godzinach nocnych do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie Nextbike Polska SA w restrukturyzacji na wybór najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na nowe Mevo. Zostali o tym poinformowani pozostali uczestnicy postępowania.

"Nie zgadzamy się z odwołaniem. W naszej ocenie wszystkie czynności w postępowaniu zostały przeprowadzone prawidłowo, zgodnie z prawem zamówień publicznych. To już czwarte odwołanie tej spółki do KIO w postępowaniu na Mevo. Wcześniej spółka domagała się m.in. przesunięcia składania ofert o pół roku, bo jak sama przyznała nie jest gotowa na złożenie oferty, a co najważniejsze na spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy od dawna czekają na powrót Mevo"

- mówi Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo w OM GGS.

Z powodu odwołania złożonego przez Nextbike, procedura związana z wdrożeniem nowego Mevo najprawdopodobniej przeciągnie się w czasie. 

- Czekamy na dalsze czynności KIO w związku z wniesionym odwołaniem - dodaje Dagmara Kleczewska.  

Tymczasem NB Tricity - spółka córka byłego operatora Mevo Nextbike - w komunikacie giełdowym poinformowała o wniesieniu pozwu przeciwko Stowarzyszeniu Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Domagają się zapłaty ponad 9.3 mln złotych - 8,2 mln zł tytułem wynagrodzenia za prace wykonane w ramach realizacji umowy na dostawę, uruchomienie i zarządzanie systemem roweru metropolitalnego MEVO, a także prawie 1,2 mln złotych jako odsetki ustawowe za opóźnienie.

Przedstawiciele miasta na swojej oficjalnej stronie gdansk.pl przypominają, że wcześniejsze - trzecie - odwołanie Nextbike Polska, dotyczące m.in. wspomnianego składania terminu ofert zostało przez KIO odrzucone. 

Express Biedrzyckiej - Michał Kozłodziejczak: Zrobimy wszystko żeby wystartować do Sejmu
Źródło: Kolejne kontrowersji wokół Mevo 2.0. OMGGS pozwany na blisko 10 mln złotych