Młodość nie zwalnia z myślenia

i

Autor: youtube.com - Pomorska Policja Rób jak uważasz, ale pamiętaj "Młodość nie zwalnia z myślenia"

Kontrowersyjny spot pomorskiej policji uderzający w antyszczepionkowców

2021-11-23 20:00

Młodość nie zwalnia z myślenia - tak brzmi hasło kampanii realizowanej przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Funkcjonariusze nagrywają materiały filmowe ze specjalnym przesłaniem. Prezentują w nich jak może skończyć się nieprzestrzeganie obostrzeń pandemicznych.

- Czwarta fala każdego dnia nabiera na sile, notujemy kolejne rekordy zachorowań. Zauważamy, że wiele osób w dalszym ciągu nie traktuje poważnie ostrzeżeń lekarzy i specjalistów. Lekarze, naukowcy i specjaliści mówią o tym jak istotne są podstawowe zasady bezpieczeństwa. Prawdopodobnie nie do wszystkich dociera, że mamy 25 tysięcy zakażeń dziennie oraz ponad 100 zgonów spowodowanych wyłącznie przez covid-19 - mówi Anna Banaszewska-Jaszczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Najnowszy spot mundurowych "Rób jak uważasz, ale pamiętaj, młodość nie zwalnia z myślenia" jest dość kontrowersyjny, aczkolwiek było to działanie zamierzone.

- Taki właśnie miał być! Gdyby nie był, to nikt by prawdopodobnie o nim nie wspomniał. Poza obowiązkiem noszenia maseczek lokowana jest również promocja szczepień. I uważamy, że zdrowie i życie jest ważniejsze, a każda próba edukacji jest tego warta. Spot buduje bardzo duże zasięgi, promują go w większości przeciwnicy obostrzeń i antyszczepionkowcy. Nasz cel został zrealizowany.

Najnowszy filmik policji obejrzeć można klikając tutaj. A dodajmy, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni za brak maseczki w miejscach zamkniętych wystawiono na Pomorzu ponad 2000 mandatów.

Źródło: Kontrowersyjny spot pomorskiej policji uderzający w antyszczepionkowców