palma

i

Autor: gdansk.pl

Kto zawinił uschnięciu palmy w Parku Oliwskim? Radni dzielnicy zawiadomią prokuraturę

2021-10-26 16:28

Radni Dzielnicy Oliwa w Gdańsku zamierzają złożyć zawiadomienie do prokuratury. A chodzi o 180-letniego daktylowca, który ich zdaniem usechł w wyniku zaniedbań przy budowie nowej rotundy w Parku Oliwskim.

-Na tym etapie trudno powiedzieć, kto zawinił, dlatego sprawie powinni przyjrzeć się śledczy. Być może doszło do zaniedbania ze strony wykonawcy, a być może ze strony nadzoru inwestorskiego czyli Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska - mówi przewodniczący Rady Dzielnicy Oliwa w Gdańsku, Tomasz Strug.

Zdaniem radnych, podczas przedłużającej się budowy palmiarni doszło do szeregu nieprawidłowości, które również należy zbadać. - Niepokojące było obserwowanie budującej się palmiarni, a już odkrytego drzewa. Tak było np. na przełomie roku, kiedy palma nie była ukryta w plandekę chroniącą ją rzekomo przed utratą ciepła. Sama kopuła palmiarni nie była wówczas dokończona, brakowało szyb, hulał tam wiatr, a drzewo stało tak naprawdę na środku placu budowy – dodaje Tomasz Strug.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ma trafić do prokuratury jeszcze w tym tygodniu. Władze Gdańska odmawiają komentarza w tej sprawie.

Źródło: Kto zawinił uschnięciu palmy w Parku Oliwskim? Radni dzielnicy zawiadomią prokuraturę