Lampy prosto z Gdyni podbijają świat! Produkt gdyńskiej firmy już jest sprzedażowym hitem

i

Autor: gdynia.pl

Lampy prosto z Gdyni podbijają świat! Produkt gdyńskiej firmy już jest sprzedażowym hitem

2021-08-31 11:37

Firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nie zwalnia tempa. Trudny, pandemiczny czas wykorzystała na rozwój i podbija świat nowymi lampami scenicznymi, które powstają w naszym mieście. Lampy mają nowy wzór i są jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie niż poprzednie produkty.

Lampy zaprojektowane przez firmę z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, pokochał cały sceniczny świat. Oświetlały scenę m.in. podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy. Towarzyszyły też wielu międzynarodowym artystom podczas koncertów. W ich blasku występowały gwiazdy, takie jak: Sting, Cher, Ed Sheeran, Miley Cyrus czy Prodigy. Gdyńskie oświetlenie pojawiło się też na wielu festiwalach, np. Roskilde czy Glastonbury. Skorzystano z niego również podczas finałów konkursu Eurowizji.

Jednak prodycent dopiero się rozkręcają. Trudny rok, kiedy branża eventowa stanęła, wykorzystali na zmiany i rozwój. Stworzyli nowy produkt – lampy Mantis. Po miesiącu od premiery oświetlają one już sceny i studia telewizyjne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Francji, Niemczech i oczywiście w Polsce. Co ważne, najnowszy hit gdyńskiej firmy powstaje w całości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. To w Gdyni lampy są projektowane, prototypowane i montowane.

"W czasie, kiedy branża eventowa stanęła, my działaliśmy. Postawiliśmy na rozwój. Na początku tego roku zaczęliśmy uruchamiać montownię na miejscu, tutaj w Gdyni. Dzięki dobrej współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym to się udało. Dostaliśmy nową powierzchnię, weszliśmy tam w maju, dostosowaliśmy ją do swoich potrzeb i od tego momentu ruszyliśmy z produkcją nowych lamp"

– mówi Dominik Zimakowski, dyrektor zarządzający firmą produkującą lampy.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Źródło: Lampy prosto z Gdyni podbijają świat! Produkt gdyńskiej firmy już jest sprzedażowym hitem