Lechia vs Górnik Zabrze już w sobotę. Tysiące kibiców, emocje i debiut kubków wielokrotnego użytku

i

Autor: gdansk.pl

Lechia vs Górnik Zabrze już w sobotę. Tysiące kibiców, emocje i debiut kubków wielokrotnego użytku

2021-10-21 8:52

Mecz Lechii z Górnikiem Zabrze zacznie się w sobotę, o godz. 15.00. Kibiców na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk czekają nie tylko piłkarskie emocje, ale też ważna zmiana organizacyjna: zamiast jednorazowych plastikowych kubków do zimnych i ciepłych napojów, wprowadzone zostają kaucjowane biało-zielone kubki wielokrotnego użytku.

- Gdańsk świadomie prowadzi politykę wdrażania działań proekologicznych w różnych sferach życia naszego miasta - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Z sukcesem prowadzimy kampanię „Gdańsk bez plastiku”, dzięki której ograniczyliśmy znacząco wykorzystywanie jednorazowych plastikowych przedmiotów przy realizowanych lub finansowanych przez nas inicjatywach. Cieszę się, że Polsat Plus Arena Gdańsk dołącza do miejsc przyjaznych ekologii na mapie miasta. Mam nadzieję, że gdańscy kibice przyjmą to rozwiązanie z zaufaniem i się do niego przyzwyczają w imię dbania o naszą wspólną przyszłość i ekologię.

Praktyczne rozwiązanie

Idea jest prosta. Kubki mają dwie pojemności i przeznaczone są do ciepłych lub zimnych płynów. Kupując napój, kibic płaci za kubek kaucję w wysokości 10 zł. Po meczu może kubek zwrócić i odzyskać pełną kwotę, albo zachować go jako praktyczną pamiątkę. Co ważne, podczas kolejnego meczu wystarczy przyjść z własnym kubkiem i płacić tylko za dolewkę.

"Jesteśmy ciekawi tego rozwiązania. Jest ono stosowane w Polsce na festiwalach muzycznych oraz w niektórych obiektach muzyczno-rozrywkowych. Nasze rozwiązanie bazuje na doświadczeniach zagranicznych. Stadiony europejskie z sukcesem realizują ten projekt przy zrozumieniu środowiska kibiców. Projekt zaczynamy od kubków z podstawową grafiką, następnie będziemy chcieli produkować kubki kolekcjonerskie i z piłkarzami"

- mówi Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Arena Gdańsk.

Wygodnie i ekologicznie

Niewątpliwym atutem ekokubka jest również praktyczne zastosowanie klipsa mocującego. Umożliwia on kibicom zawieszenie go np. na smyczy lub pasku i swobodne przemieszczanie się, bez potrzeby trzymania go w ręku. Pomysłowy haczyk pozwala na zamocowanie ekokubka jeden o drugi i przenoszenie większej liczby napoi za jednym razem, co z kolei eliminuje korzystanie z niepotrzebnych kartonowych nosidełek.

Atmosfera na meczu Śląsk-Lechia
Źródło: Lechia vs Górnik Zabrze już w sobotę. Tysiące kibiców, emocje i debiut kubków wielokrotnego użytku