Mają power, ale brakuje im… paliwa! Bank Żywności ze specjalną zbiórką

2021-09-28 11:38 Dominika Bakura Róża Perszon
Marnowanie żywności/jedzenia
Autor: materiały prasowe Marnowanie żywności/jedzenia

Kilometrów przybywa, a ceny paliwa - idą w górę! Z takim problemem mierzy się dziś trójmiejski Bank Żywności. Pracownicy tej organizacji, każdego tygodnia wykonują setki przejazdów na terenie Pomorza - wszystko po to, by odebrać ze sklepów jeszcze dobre jedzenie i przekazać je ubogim. By wesprzeć ich w tych działaniach - ruszyła specjalna zbiórka.

25 tys., które chcemy uzbierać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl byłoby dla nas najlepszym zabezpieczeniem na najbliższe miesiące – mówi Michał Chabel, prezes Banku Żywności. – Już w tym roku przejechaliśmy 60 tys. kilometrów, czyli tyle, ile przez cały ubiegły rok. Zatrzymamy się prawdopodobnie na 80, 90, a może dojedziemy do 100 tys. Każdego tygodnia zgłaszają się do nas czy to sieci handlowe, czy producenci z kolejnymi swoimi sklepami, aby przyjeżdżać do nich i odbierać żywność, by uratować ją przed zmarnowaniem – dodaje prezes.

"To busy przystosowane do przewożenia żywności. Niestety, palą znacznie więcej niż zwykłe osobówki"

– zaznacza Chabel.

W ubiegłym roku organizacja ocaliła przed zmarnowaniem ponad 430 ton jedzenia.

W samej Gdyni, w naszym sklepie społecznym wydaliśmy 26 tys. paczek pełnych jeszcze dobrego jedzenia. Jestem pewny, że w tym roku uratujemy znacznie więcej niż 430 ton – podkreśla Michał Chabel.

Zbieranie środków na rzecz trójmiejskiego Banku Żywności potrwa do 17 października. 

Nowoczesna karetka dla noworodków
Źródło: Mają power, ale brakuje im… paliwa! Bank Żywności ze specjalną zbiórką
Nasi Partnerzy polecają