Fotoradar

i

Autor: Cezary Piwowarski / CC BY-SA 4.0 / wikipedia.org

Mieszkańcu prosili o fotoradar. W trzy miesiące zrobił tyle zdjęć, że TRUDNO W TO UWIERZYĆ!

2021-10-14 9:54

W maju na krajowej 20 w Półcznie w powiecie bytowskim na prośbę mieszkańców stanął fotoradar. Liczba zdjęć, które zrobił kierowcom przekraczającym w tym miejscy prędkość jest zdumiewająca!

Jak czytamy w Dzienniku Bałtyckim, 

Ruch na krajowej 20 jest coraz większy. To droga łącząca Bytów z Gdańskiem. Prosty odcinek drogi - jadąc od strony Kościerzyny - wręcz zachęca kierowców do wciśnięcia pedału gazu. Zaraz po wjeździe do miejscowości znajdują się pasy dla pieszych. Kierowcy - szczególnie ci nieznający terenu - często pędzą przez wieś, nie patrząc na ograniczenie.

Niektórzy nie nadążają wyhamować przed przejściem. Na zebrze doszło już do kilku groźnych wypadków. Ostatni miał miejsce w ubiegłym roku. W przechodzącego przez pasy mężczyznę uderzył samochód. Poważnie ranny mieszkaniec Półczna trafił do szpitala. Lekarze długo walczyli o jego życie.

Urządzenie stanęło w maju tego roku. Jak twierdzą samorządowcy fotoradar w Półcznie zdał egzamin, niestety z przerażającym wynikiem.

Wyniki kontroli przekroczeń prędkości za okres około trzech miesięcy od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego są bardzo niepokojące. 

"Wynik jednoznacznie wskazuje, że potrzeby społeczne były uzasadnione a wskazany fotoradar jest odpowiedzią na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i podróżujących. Według stanu na dzień 24 września przez okres letni, urządzenie zarejestrowało 694 naruszenia. Miesięcznie przekroczono prędkość uśredniając 230 razy, z kolei dziennie kierowcy naruszyli przepisy aż 7 razy. Mamy nadzieję, że statystyki w następnych miesiącach znacznie spadną a problem nadmiernej prędkości będzie zminimalizowany. Kierowco dbaj o bezpieczeństwo swoje i pozostałych osób uczestniczących w ruchu drogowym, w szczególności pieszych" 

 - mówią samorządowcy z gminy Studzienice.

Fotoradary na moście Poniatowskiego niepotrzebne? Pytamy kierowców
Źródło: Mieszkańcy prosili o fotoradar. W trzy miesiące zrobił tyle zdjęć, że TRUDNO W TO UWIERZYĆ!