Molo najpopularniejszą, sopocką atrakcją! W te wakacje ponad 900 tys. osób odwiedził to miejsce

2021-09-28 11:36 Dominika Bakura Róża Perszon
Molo w Sopocie
Autor: Wikipedia

Molo ponownie najpopularniejszą atrakcją! Jak pokazują dane - ponad 900 tys. osób, w te wakacje pospacerowało po najdłuższym, drewnianym pomoście w Europie. W tym roku wejście na sopockie molo było płatne już od 24 kwietnia. Za bilet normalny trzeba było zapłacić 9 zł, a za ulgowy - 4,5 zł.

Ponad 930 tys. osób odwiedziło w tym roku sopockie Molo. Jest to stanowczo więcej niż w poprzednim roku pandemicznym, kiedy liczba ta nie przekroczyła 750 tys. – mówi Katarzyna Choczaj z sopockiego magistratu.

Nadal jednak nie udało się pobić rekordu z 2019 r. – Wówczas po sopockim Molo przeszło nieco ponad milion osób – dodaje Choczaj.

W ostatnią niedzielę września zakończył się sezon płatnych wejść na sopockie molo. Od teraz - jod możemy wdychać zupełnie za darmo.

Na końcowym odcinku molo stężenie jodu jest aż dwukrotnie większe niż na lądzie, więc naprawdę warto tam spacerować – podkreśla urzędniczka.

Tego lata Sopot odwiedzali przede wszystkim polscy turyści, którzy stanowili 90 procent wszystkich gości. Tylko 10 procent to turyści zagraniczni m.in. z Niemiec, Czech i Litwy. 

Raport z anteny 28.09, godz.10
Źródło: Molo najpopularniejszą, sopocką atrakcją! W te wakacje ponad 900 tys. osób odwiedził to miejsce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany