Gdyńskie skarpetki

i

Autor: Paweł Lemke

Na święta kup bliskim gdyńskie skarpetki lub gdańskie modele do składania

2021-12-05 13:00

Skarpetki w trolejbusy, bombki z logo miasta, a może herbaty w torebkach o morskich kształtach? Gdy nie mamy pomysłu na świąteczny prezent dla bliskich, z pomocą przychodzi Gdyńska Informacja Turystyczna. W punkcie na rogu 10 Lutego i 3 Maja każdy znajdzie coś dla siebie.

- Najczęściej wybieranym pomysłem są skarpetki oraz bombki z logo Gdyni. Oprócz tego torby, koszulki, kubeczki z różnymi nadrukami... Naszą specjalnością są też herbatki dedykowane, które są robione specjalnie dla nas. Herbaty są saszetkowane w torebkach o kształtach wzorów kaszubskich czy morskich stworzeń - tłumaczy Irmina Lewoszewska, kierowniczka Gdyńskiej Informacji Turystycznej.

Gdyńskie herbatki

i

Autor: Paweł Lemke Gdyńskie herbatki

- Najczęściej są to mieszanki wysokogatunkowych herbat, aczkolwiek mamy też dwie takie specjalne herbaty w słoiczku, gdzie jedna nazywa się "słoneczne lato" i zabarwia się na żółto po zaparzeniu, a druga to jest "błękitne morze" i ona się zabarwia na niebiesko - dodaje kierowniczka GIT.

Gdyńskie książki

i

Autor: Paweł Lemke Książki w Gdyńskiej Informacji Turystycznej

Gdańszczanie również mogą sprawić bliskim prezent związany z ich miastem. Instytut Kultury Miejskiej wypuścił do sprzedaży kartonowe miniatury symboli Gdańska do samodzielnego złożenia.

- Falowiec, gdańskie kamieniczki, budynek Politechniki Gdańskiej, popularny Zieleniak, stadion Lechii Gdańsk, dźwig stoczniowy, statki, a także np. gdański Teatr Szekspirowski. Modele są wykonane z papieru. Myślę, że bez trudu ułożą je dzieci już w wieku 3-4 lat, z pomocą osoby dorosłej - mówi Martyna Gutowska z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

IKM modele do składania

i

Autor: IKM

Kartonowe modele są wielokrotnego użytku. Można je do woli składać i rozkładać. Kupić je można również przez internet.

IKM modele do składania

i

Autor: IKM
Źródło: Na święta kup bliskim gdyńskie skarpetki lub gdańskie modele do składania