Nowe ławki GZDiZ

i

Autor: GZDiZ

Na ulicach Gdańska wkrótce pojawią się nowe meble miejskie

2021-11-03 19:00

W Gdańsku pojawią się nowe ogólnodostępne ławki i leżaki. Łącznie pojawi się ponad 200 nowych mebli miejskich. Ponadto kolejne 180 sztuk zostanie poddane renowacji. Lokalizacje nowych ławek wskazały rady dzielnic, które też częściowo odpowiadają za ich finansowanie.

- Od Krakowca po Żabiankę montujemy 186 nowych ławek i 26 leżaków. Większość nowych ławek montujemy w pasach drogowych to przede wszystkim z myślą o seniorach, którzy podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków poruszają się pieszo. Część trafi na tereny zieleni - mówi Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Nowe ławki pojawią się w kilkunastu dzielnicach, z czego najwięcej - 105 - w Śródmieściu. Inne, stare ławki w ciągu najbliższych tygodni zaczną sukcesywnie znikać na czas kompleksowej renowacji.

- Wyeksploatowane miejskie meble zdemontowane będą między innymi z parku Ronalda Reagana, pasów drogowych dzielnicy Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Zaspy, Brzeźna, Osowej czy Matarni, ale także te znajdujące się przy zbiornikach retencyjnych i cmentarzu łostowickim - dodaje urzędniczka.

W Gdańsku znajduje się ponad 3200 sztuk ogólnodostępnych mebli miejskich. 1200 z nich zostało zamontowanych w ciągu ostatnich pięciu lat.

Źródło: Na ulicach Gdańska wkrótce pojawią się nowe meble miejskie