Noc naukowców już w najbliższy piątek! Co szykują Hevelianum i Experyment?

2021-09-22 22:00 Paweł Lemke
Cyberiada
Autor: CN Experyment Cyberiada - Noc naukowców w Centrum Nauki Experyment

To będzie noc pełna pokazów, zabawy i eksperymentów. W najbliższy piątek obchodzić będziemy europejską noc naukowców. Z tej okazji w Centrum Nauki Experyment w Gdyni odbędzie się Cyberiada, wydarzenie poświęcone twórczości Stanisława Lema - mówi Jakub Łasek z centrum nauki Experyment.

- I właśnie Stanisław Lem jest dla nas taką inspiracją, żeby sprawdzić, czy to, co wtedy było wtedy wytworem jego wyobraźni dziś stało się faktem i dziś jest osiągnięciem techniki oraz nauki. Będą pokazy naukowe, będą wykłady naukowców. Goście, którzy mają bilety na piątkowy wieczór będą mieli okazję zagrać w grę mobilną, polatać dronami czy zbudować rakietę - dodaje pracownik Experymentu.

Noc naukowców świętować będzie również centrum Hevelianum w Gdańsku. Tu na zwiedzających czekać będzie Kontruktornia, której głównym bohaterem będzie patron tego miejsca, Jan Heweliusz - mówi Katarzyna Mejna z centrum Hevelianum.

- Jako człowiek wielu talentów często sam konstruował swoje instrumenty do obserwacji nieba i uczestnicy wydarzenia również będą mogli się sprawdzić w tej roli. Zapraszamy dzieci i dorosłych w najbliższy piątek na Górę Gradową. Będzie można wziąć udział w warsztatach konstruktorskich, astronomicznych, budowania samolotów, szczotkobotów, a także robotycznych - dodaje rzeczniczka Hevelianum. Do tego zaplanowane jest podziwianie nocnego nieba z astronomami oraz pokazy naukowe z wykorzystaniem zjawiskowych reakcji chemicznych.

Konstruktornia
Autor: Hevelianum Koncstruktornia - noc naukowców w Hevelianum
Źródło: Noc naukowców już w najbliższy piątek! Co szykują Hevelianum i Experyment?
Nasi Partnerzy polecają