Nowy wóz ochotników z Wiczlina zaprawiony w boju

i

Autor: gdynia.pl

Nowy wóz ochotników z Wiczlina zaprawiony w boju

2022-02-09 10:39

Mija miesiąc, od kiedy ochotnicy z OSP Gdynia-Wiczlino jeżdżą na interwencje nowym wozem. Strażacy podsumowali styczniowe akcje, które były prawdziwym chrztem bojowym dla nowoczesnego pojazdu. Co ważne – test zakończył się pomyślnie.

Wypadki, kolizje, wiatrołomy, drogowe zagrożenia i – jak przystało na strażaków – pożary oraz zagrożenia pożarowe. Ochotnicy z OSP Gdynia-Wiczlino mają za sobą naprawdę pracowity miesiąc, w którym wielokrotnie musieli ruszać na pomoc mieszkańcom. Do różnego typu zdarzeń w styczniu zadysponowano ich aż 42 razy.

Był to najbardziej wyjazdowy i pracowity miesiąc w historii naszej jednostki. (…) Na ilość interwencji na pewno przyczyniły się porywiste wiatry, które przechodziły przez Pomorze

– podsumowują strażacy z OSP Gdynia-Wiczlino.

I to właśnie podczas przejścia przez nasz region orkanu Nadia, pod koniec stycznia, ochotnicy z Wiczlina mieli w ostatnim czasie najwięcej nagłych obowiązków. Łamały się drzewa, zablokowane były niektóre drogi, a potężny, porywisty wiatr zrywał znaki i niemal wszystko, co miało nieco większą powierzchnię. Właśnie dlatego w podsumowaniu statystyka wyjazdów w pierwszym miesiącu 2022 roku okazała się dla nich rekordowa.

Nowy wóz zdał egzamin

Nadzwyczajnie intensywny styczeń to także pierwszy miesiąc, w którym strażacy-ochotnicy korzystali z zupełnie nowego wozu – nowoczesnej Scanii P410. Biorąc pod uwagę liczbę interwencji podczas ostatnich tygodni, z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że pojazd przeszedł już swoją próbę i zdał praktyczny egzamin.

Przypomnijmy, że nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy pojawił się w Gdyni jeszcze w grudniu zeszłego roku, a niezbędne formalności pozwoliły użyć go po raz pierwszy dokładnie 1 stycznia. Wówczas strażacy „zadebiutowali” za sterami nowoczesnego wozu przy okazji interwencji podjętej przy centrum handlowym przy ul. Nowowiczlińskiej, gdzie uruchomił się alarm.

Samochód strażaków z Wiczlina to efekt głosowania mieszkańców w Budżecie Obywatelskim – projekt dotyczący zakupu pojazdu okazał się najbardziej popularnym tzw. projektem ogólnomiejskim w edycji z 2020 roku, dzięki czemu udało się pozyskać około miliona złotych na nowy ciężki sprzęt.

Zniszczył drzwi i zabrał buty. Bydgoska policja szuka tego mężczyzny
Źródło: Nowy wóz ochotników z Wiczlina zaprawiony w boju