Lechia Gdańsk - Wisła Płock

i

Autor: Cyfra Sport Lechia Gdańsk - Wisła Płock

O utrzymanie w ścisłej, ligowej czołówce. Lechia Gdańsk zagra z Zagłębiem Lubin

2021-11-04 12:26

Wszystko, by utrzymać się w ścisłej, ligowej czołówce. Już w sobotę, w najbliższym meczu PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie Zagłębie Lubin. Początek spotkania na Polsat Plus Arenie Gdańsk punktualnie o godzinie 17:30.

– Oni są w stanie, mając troszeczkę miejsce, wykreować sytuacje i strzelić bramki. Bardzo dobra dynamika, bardzo dobra jakość indywidualna zawodników – mówi trener Lechii Gdańsk, Tomasz Kaczmarek. – I tych zawodników można wybronić wyłącznie drużynową. Więc my będziemy na to bardzo dobrze przygotowani – dodaje szkoleniowiec.

Podczas meczu z Zagłębiem na murawie nie zobaczymy m.in. Josepha Ceesaya. Piłkarz do gry ma powrócić pod koniec listopada.

– Do pełni sił wraca Kristers Tobers. Jest teraz pierwszy tydzień z nami, w treningu drużynowym. Wraca też do pełnego treningu Filip Koperski, który miał złamany nos – podkreśla Kaczmarek.

Lechia Gdańsk na ten moment zajmuje fotel wicelidera. Co ciekawe - w tym sezonie z Gdańska żaden z rywali biało-zielonych nie wywiózł kompletu punktów. 

Źródło: O utrzymanie w ścisłej, ligowej czołówce. Lechia Gdańsk zagra z Zagłębiem Lubin