gddkia

i

Autor: GDDKiA/mat.prasowe Opolskie: Zmiana ruchu na A4! Rusza drugi etap prac

Obwodnica metropolitalna Trójmiasta droższa, ale budowa ruszy tego lata

2022-02-16 19:00

Budowa obwodnicy metropolii trójmiejskiej rozpocznie się latem bieżącego roku, ale będzie droższa o niemal 50 milionów złotych! Powodem wzrostu tych kosztów jest konieczność poszerzenia węzła Gdańsk Południe, a także dobudowanie dróg dojazdowych do obiektów na terenie Borkowa.

- W trakcie prowadzenia prac projektowych okazało się, że będziemy musieli doprojektować fragmenty pasów włączeniowych na węźle Gdańsk Południe, zarówno przy drodze ekspresowej S6, czyli Obwodnicy Trójmiasta, jak i przy drodze ekspresowej S7. Dzięki tym pasom użytkownicy drogi ekspresowej będą mogli włączyć się czy zjechać z jednej drogi ekspresowej i przejechać na drugą - tłumaczy Piotr Michalski z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowa obwodnica z węzła Gdańsk Południe do Chwaszczyna przez Żukowo będzie liczyć prawie 33 kilometry. - Droga ekspresowa, dwupasmowa, dwujezdniowa, z pasami awaryjnego postoju. Do tego dojdzie jeszcze siedmiokilometrowa obwodnica Żukowa, która połączy drogi krajowe 20 i 7 z przyszłym węzłem w Żukowie, zapewniając możliwość ominięcia bardzo zakorkowanego centrum Żukowa - dodaje Michalski.

Budowa obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta potrwa 3 lata. Droga będzie gotowa najpóźniej w połowie 2025 roku.

Źródło: Obwodnica metropolitalna Trójmiasta droższa, ale budowa ruszy tego lata