Od dziś (11.08) zmiany w organizacji ruchu w okolicach Bramy Wyżynnej. [MAPA Z OBJAZDAMI]

2021-08-11 9:04 Róża Perszon
Od dziś (11.08) zmiany w organizacji ruchu w okolicach Bramy Wyżynnej. [MAPA Z OBJAZDAMI]
Autor: gdansk.pl

W czwartek (12 sierpnia) w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu zmian w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej. Zmiany związane są z budową przejścia naziemnego oraz modernizacją nawierzchni fragmentu ul. Wały Jagiellońskie.

Zajęta zostanie lewa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego, a ruch pojazdów odbywać się będzie dwoma zawężonymi pasami ruchu (w tym po pasie zatoki autobusowej) oraz wskazanymi wyprzedzająco objazdami. Przystanki autobusowe znajdujące się przy centrum handlowym zostaną przeniesione kilkanaście metrów dalej w kierunku Biskupiej Górki.

Dodatkowo, z uwagi na wykonywanie prac w tunelu pod Węzłem Unii Europejskiej i konieczność zachowania tam bezpiecznego miejsca dla prowadzenia ruchu, w poziomie „0” węzła w rejonie budynku Forum, otwarty zostanie przejazd na wprost w relacji do Pruszcza Gdańskiego. Ponadto, objazdy dla ruchu ogólnego poprowadzone będą ulicą 3 Maja oraz tunelem pod Forum Gdańsk. 

Kierowcy poruszający się po tym obszarze muszą liczyć się z utrudnieniami co najmniej do końca roku. "Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o zachowanie ostrożności." - czytamy na stronie miasta Gdańsk. 

Od dziś (11.08) zmiany w organizacji ruchu w okolicach Bramy Wyżynnej. [MAPA Z OBJAZDAMI]
Autor: gdansk.pl

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacją nawierzchni fragmentu Wałów Jagiellońskich. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln złotych. Prace zakończą się z końcem grudnia 2021 r.

Hamował, ale bez skutku. Rowerzysta rozjechany przez skodę
Źródło: Od dziś (11.08) zmiany w organizacji ruchu w okolicach Bramy Wyżynnej. [MAPA Z OBJAZDAMI]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany