Ósma edycja kolędowania wraca do ogrodu zimowego Europejskiego Centrum Solidarności

2022-01-04 9:19 Róża Perszon
 Ósma edycja kolędowania wraca do ogrodu zimowego Europejskiego Centrum Solidarności
Autor: gdansk.pl

W sobotę, 8 stycznia, o godzinie 18.00, po raz pierwszy zostanie także publicznie odśpiewana nowa kolęda „Niechaj ci się wyśni”, która powstała z inspiracji ECS. Bezpłatne wejściówki rozeszły się w 40 minut, wydarzenie będzie można jednak śledzić online m.in. na stronie gdansk.pl.

Europejskie Centrum Solidarności tradycyjnie Kolędowaniem rozpoczyna nowy rok. W rygorze sanitarnym widownia będzie znacznie mniej liczna, a wszyscy goście zobowiązani są zasłaniać usta i nos maseczką. Zaplanowano także transmisję online, podczas której będzie można bezpiecznie uczestniczyć w wydarzeniu ze swoich domów.

Europejskie Centrum Solidarności powstało nie tylko po to, aby upamiętniać pokojową rewolucję Solidarności, ale też po to, żeby odnawiać wielki kapitał społeczny, jaki narodził się w Polakach w Sierpniu ’80.  Dobrze, że w duchu Bożego Narodzenia ożywają w ludziach tamte dobre energie"

– mówi Basil Kerski, dyrektor ECS. 

Każdorazowo repertuar jest inny. Powstaje śpiewnik zaprojektowany specjalnie na ten wieczór. Uczestnicy wieczoru uczą się nowych utworów, historycznych lub współczesnych. Naukę wspiera okazjonalny chór ECS – pracownicy, współpracownicy, rodziny, przyjaciele oraz przewodnicy i wolontariusze, których na co dzień można spotkać przy pl. Solidarności.

Ze względu na sytuacje pandemiczną liczba miejsc w ogrodzie zimowym ECS była ograniczona, a wszystkie wejściówki już zostały już rozdane. W wydarzeniu można wziąć udział online.

Transmisję zaplanowano na www.gdansk.pl, stronie ecs.gda.pl oraz kanałach FB i YouTube ECS. Początek w sobotę, 8 stycznia o godz. 18.00. 

Wielka akcja CBŚP w Kujawsko-Pomorskiem. 5 osób zatrzymanych
Źródło: Ósma edycja kolędowania wraca do ogrodu zimowego Europejskiego Centrum Solidarności
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany