Pijana kobieta

i

Autor: Pixabay Ełk. Pijana matka "opiekowała się" rocznym dzieckiem. Zdj. ilustracyjne.

Pijana i w dodatku w ciąży prowadziła samochód. Miała ponad 1,5 promila!

2021-11-08 13:05

W miniony weekend policjanci Posterunku Policji w Dzierzgoniu zatrzymali 29-letnią kobietę, która będąc w widocznej ciąży, kierowała autem znajdując się pod wpływem alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

W miniony weekend oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że osoba kierująca osobowym audi może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach funkcjonariusze posterunku policji w Dzierzgoniu po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali osobowe auto. Za kierownicą siedziała 29-letnia kobieta o widocznej ciąży.

"W pojeździe znajdował się również 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu sztumskiego. Policjanci poddali kierującą badaniu urządzeniem na zawartość alkoholu w organizmie"

- komentują policjanci. 

Badanie wykazało u kobiety ponad 1,5 promila. Mieszkanka Dzierzgoniazostała zatrzymana. Na miejsce wezwano również zespół ratownictwa medycznego, jednak kobieta odmówiła poddania się badaniu oraz umieszczeniu na dalsze badania w szpitalu.

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Za kierowanie autem znajdując się w stanie nietrzeźwości 29-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Tak wyglądał marsz dla Izy w Krakowie
Źródło: Pijana i w dodatku w ciąży prowadziła samochód. Miała ponad 1,5 promila!