Pijany kierowca tira utrudniał wjazd na autostradę

i

Autor: KMP Gdańsk

Pijany kierowca tira utrudniał wjazd na autostradę

2022-01-27 13:27

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 50-letniego kierowcę tira, który zatrzymał się na pasie wyjazdu z miejsca obsługi podróżnych i utrudniał innym wjazd na autostradę. Dzięki szybkiej reakcji świadków sprawca został zatrzymany przez tczewskich policjantów. Badanie trzeźwości kierowcy mana wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a ciężarówka trafiła na policyjny parking. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pobawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

26 stycznia br. po godzinie 21 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy tira, który miał znajdować się na miejscu obsługi podróżnych na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Olsze. Z informacji przekazanych policjantowi przyjmującemu zgłoszenie wynikało również, że kierowca tira ma problem z wjazdem na autostradę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie na wyjeździe z miejsca obsługi podróżnych zauważyli stojącą ciężarówkę z naczepą, która utrudniała wjazd na autostradę.

Interweniujący policjanci zaraz po otworzeniu drzwi mana poczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy

- relacjonują policjanci. 

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu 50-letniemu mężczyźnie prawo jazdy, a ciężarówka trafiła na policyjny parking.

W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu tureckiego usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policyjny pościg za naćpanym 23-latkiem
Źródło: Pijany kierowca tira utrudniał wjazd na autostradę