Pijany wjechał autem na tory tramwajowe: Miał ponad dwa promile!

i

Autor: KMP Gdańsk

Pijany wjechał autem na tory tramwajowe: Miał ponad dwa promile!

2021-11-05 11:04

W środę (3 listopada) w nocy funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu zatrzymali pijanego kierowcę skody octavia, który autem wjechał na tory tramwajowe przy ul. 3 Maja. Badanie alkomatem wykazało, że 54-letni mieszkaniec Gdańska był pod wpływem ponad 2 promili alkoholu.

W środę w nocy policjanci z komisariatu na Przymorzu jadąc ul. 3 Maja, zauważyli samochód, który stał na torach tramwajowych. Policjanci podeszli bliżej do samochodu, a wtedy mężczyzna w środku próbował wyjechać autem z torowiska.

"Funkcjonariusze podbiegli do kierowcy i kiedy otworzyli drzwi jego samochodu, wyczuli zapach alkoholu. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że 54-latek z Gdańska był pod wpływem ponad 2 promili alkoholu"

- komentują policjanci. 

Mężczyzna przyznał policjantom, że za nim wsiadł za kierownicę samochodu, wypił półlitrową butelkę wódki. Kierowca skody został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, celem wykonania z nim dalszych czynności, a jego auto zostało odholowane.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także sądowy zakaz kierowania pojazdem.

Sedno Sprawy - Paweł Szrot
Źródło: Pijany wjechał autem na tory tramwajowe: Miał ponad dwa promile!