Pogłaskaj albo adoptuj. Dzień Kota w „Ciapkowie”!

i

Autor: gdynia.pl

Pogłaskaj albo adoptuj. Dzień Kota w „Ciapkowie”!

2022-02-08 11:22

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Kota, który obchodzimy 17 lutego. Z tej okazji gdyńskie schronisko „Ciapkowo” i kawiarnia „Biały kot” zapraszają wszystkich miłośników tych zwierząt do wspólnego świętowania. W tym roku z atrakcji będziemy mogli korzystać przez dwa dni.

Schronisko OTOZ Animals „Ciapkowo” i kawiarnia „Biały Kot” – razem ze swoimi podopiecznymi – po raz kolejny zapraszają mieszkańców Gdyni na Dzień Otwarty z okazji Międzynarodowego Dnia Kota. Wydarzenie potrwa aż dwa dni: 12 i 13 lutego.

Jesteśmy po uszy zakochani w kotach... I chcemy zarażać tą miłością wszystkich! Miłością do kotek, kotków, kocurów, tych małych i dużych, bez wyjątku 

– informują w wydarzeniu na Facebooku pracownicy „Ciapkowa”.

Dzień Otwarty w gdyńskim schronisku odbędzie się jak zwykle pod hasłem „Zakochani w kotach”. Wydarzenie rozpocznie się w „Ciapkowie" w sobotę, 12 lutego i potrwa od godz. 11:00 do 15:00.

Podczas Dnia Otwartego na miłośników kotów czeka wiele atrakcji. Oczywiście przede wszystkim podopieczni schroniska, których będzie można pogłaskać i adoptować. Na liście atrakcji nie zabraknie również:

  • słodkiego poczęstunku i gorącego napoju w kawiarni „Pod kocią wolierą”,
  • porad kociego behawiorysty oraz opiekunów ze schroniska, z którymi będzie można wymienić się doświadczeniami,
  • okazji do zrobienia sobie pamiątkowe zdjęcia na tle specjalnie na tę okazję przygotowanej ściance.

Na miłośników zwierząt czeka też Wielka Loteria Fantowa, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na utrzymanie podopiecznych schroniska. Do wygrania będą zaproszenia, wejściówki oraz gadżety. A to wszystko dzięki darczyńcom, partnerom oraz współorganizatorom wydarzenia.

Dzień Otwarty w schronisku odbędzie się w reżimie sanitarnym. Do pomieszczeń, w których przebywają koty, będą mogły wejść maksymalnie trzy osoby. Wszyscy muszą mieć założoną maseczkę, zachować dystans społeczny i ograniczyć do minimum kontakt z pozostałymi osobami na terenie schroniska. Podczas wydarzenia będą zapewnione środki do dezynfekcji rąk.

Zbiórka dla kotów w bibliotece

Do wsparcia kocich podopiecznych „Ciapkowa” dołącza także Biblioteka Gdynia. Do wybranych filii można przynosić dary, które następnie zostaną przekazane do schroniska. Co się najbardziej przyda zwierzętom? O to najlepiej zapytać już bezpośrednio w schronisku, np. dzwoniąc tam lub wysyłając wiadomość na Facebooku.

Dary dla kotów będą przyjmowały następujące filie:

  1. Biblioteka Wiedzy,
  2. Biblioteka Grabówek,
  3. Biblioteka Chylonia i Chylonia Centrum,
  4. Biblioteka Oksywie,
  5. Biblioteka Witomino-Leśniczówka,
  6. Biblioteka Pustki Cisowskie.

Dzień Kota

Międzynarodowy Dzień Kota przypada 17 lutego. Po raz pierwszy został ustalony we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku z inicjatywy miesięcznika „Kot” i Stowarzyszenia „Cat Club Łódź”.

Święto ma na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz potrzebę niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom.

Tak kot Iwan pomaga Jackowi Kurskiemu w pracy
Źródło: Pogłaskaj albo adoptuj. Dzień Kota w „Ciapkowie”!