Pogotowie dla zwierząt czy tężnia w Parku Oruńskim! Wybrano projekty to gdańskiego Budżetu Obywatelskiego

2021-09-22 10:37 Dominika Bakura Róża Perszon
Nie będzie ciepłej wody wody i ogrzewania. Poważna usterka w Gdańsku
Autor: dworakfoto/pixabay

Pogotowie dla zwierząt, tężnia w Parku Oruńskim czy nowe wybiegi dla orangutanów w gdańskim ZOO. Dokładnie 387 projektów zakwalifikowało się do tegorocznej edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem mieszkańcy mają do wydania łącznie prawie 21 mln zł z czego ponad 16 zostanie przeznaczonych na inwestycje w dzielnicach.

Ogółem w tracie całego procesu BO2022 674 projektów pozostało w systemie elektronicznym i było ocenianych – mówi Dawid Szot z gdańskiego magistratu. – 99 projektów zostało odrzuconych formalnie (przyczyny to m.in. brak wersji papierowej wniosku, brak oświadczeń właścicieli terenów o zgodzie na realizację projektu na  terenie niegminnym, brak wskazanej lokalizacji), a 188 projektów zostało ocenionych negatywnie w trakcie weryfikacji – dodaje Szot.

Jak tłumaczą urzędnicy - najczęstsze przyczyny ocen negatywnych to brak zgodności projektów z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zbyt małe środki w BO na realizację zamierzeń wnioskodawców czy brak możliwości realizacji projektów z uwagi na niezgodności z obowiązującymi przepisami.

"Mieszkańcy mogą jednak wybierać spośród 387 projektów. A tu m.in. inwestycje drogowe, nowe parki, nasadzenia, a także projekty miękkie związane z integracją mieszkańców"

– mówi Szot.  

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 4 października.

Głosować może każdy, niezależnie od wieku. Głosujemy przez Internet, ale też mamy nowość. Między dzielnicami będzie kursował specjalny autobus, tzw. mobilny punkt do głosowania. Harmonogram i rozkład jazdy będzie znany już niebawem – konkluduje urzędnik.

A wyniki głosowania mieszkańcy poznają do 25 października. 

EKG 2021. Polski miliarder Rafał Brzoska: pieniądze nie są najważniejsze
Źródło: Pogotowie dla zwierząt czy tężnia w Parku Oruńskim! Wybrano projekty to gdańskiego Budżetu Obywatelskiego
Nasi Partnerzy polecają