– Ogółem w tracie całego procesu BO2022 674 projektów pozostało w systemie elektronicznym i było ocenianych – mówi Dawid Szot z gdańskiego magistratu. – 99 projektów zostało odrzuconych formalnie (przyczyny to m.in. brak wersji papierowej wniosku, brak oświadczeń właścicieli terenów o zgodzie na realizację projektu na terenie niegminnym, brak wskazanej lokalizacji), a 188 projektów zostało ocenionych negatywnie w trakcie weryfikacji – dodaje Szot.
Jak tłumaczą urzędnicy - najczęstsze przyczyny ocen negatywnych to brak zgodności projektów z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zbyt małe środki w BO na realizację zamierzeń wnioskodawców czy brak możliwości realizacji projektów z uwagi na niezgodności z obowiązującymi przepisami.
"Mieszkańcy mogą jednak wybierać spośród 387 projektów. A tu m.in. inwestycje drogowe, nowe parki, nasadzenia, a także projekty miękkie związane z integracją mieszkańców"
– mówi Szot.
Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 4 października.
Polecany artykuł:
– Głosować może każdy, niezależnie od wieku. Głosujemy przez Internet, ale też mamy nowość. Między dzielnicami będzie kursował specjalny autobus, tzw. mobilny punkt do głosowania. Harmonogram i rozkład jazdy będzie znany już niebawem – konkluduje urzędnik.
A wyniki głosowania mieszkańcy poznają do 25 października.