Mat. ilustracyjne. Grafficiarze mieli ze sobą 16 puszek farby.

i

Autor: wikipedia, Levi Siuzdak, GNU Free Documentation License Mat. ilustracyjne. Grafficiarze mieli ze sobą 16 puszek farby.

Poszukiwani grafficiarze grają na nosie policji. Malują mural… ze swoimi podobiznami

2022-02-17 8:43

Grafficiarze pomagają policji i rysują mural... ze swoimi podobiznami. Od kilku miesięcy policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli pociąg SKM. Zdjęcia grafficiarzy dostępne były w mediach. Teraz sami zainteresowani namalowali swoje wizerunki w tunelu na stacji Wzgórze św. Maksymiliana w Gdyni.

- Pomimo iż policjanci nie uzyskali jeszcze oficjalnego zgłoszenia o przestępstwie, realizują już na miejscu czynności. Zabezpieczają ślady i monitoring. Czynności będziemy prowadzić w kierunku zniszczenia mienia w zależności od strat - mówi Jarosław Biały z gdyńskiej policji.

Przypomnijmy - grafficiarze są poszukiwani po tym, jak w listopadzie zniszczyli jeden z pociągów SKM.

- Wandale zaciągnęli hamulec bezpieczeństwa, uszkodzili drzwi, wyskoczyli na peron i w kilka minut pomazali wagony czarną farbą. Samo umycie i usunięcie usterek kosztowało ok. 3 tys. zł. Do tego były to także spore utrudnienia dla podróżujących tym pociągiem pasażerów - dodaje Tomasz Złotoś, rzecznik SKM.

W 2021 r. Szybka Kolej Miejska odnotowała 234 incydenty związane z dewastacją pociągów lub stacji przez grafficiarzy. 

Źródło: Poszukiwani grafficiarze grają na nosie policji. Malują mural… ze swoimi podobiznami