Pożar we Władysławowie: Spłonął dom ratownika morskiego - ruszyła zbiórka pieniędzy!

2021-08-13 10:04 Róża Perszon
Pożar we Władysławowie: Spłonął dom ratownika morskiego - ruszyła zbiórka pieniędzy!
Autor: zrzutka.pl

W środę (11 sierpnia) wybuchł pożar domu jednorodzinnego przy ulicy Nadmorskiej we Władysławowie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał ale budynek doszczętnie spłonął, a ratownik SAR Tomek i jego rodzina stracili dach nad głową. Można im pomóc za pomocą internetowej zrzutki.

Pożar domu jednorodzinnego we władysławowskiej dzielnicy Szotland widać było z daleka: ogromne płomienie zżerające poddasze budynku wymagały szybkiej akcji gaśniczej aż pięciu zastępów straży pożarnej. Na miejscu pracowały trzy zastępy JRG Puck, OSP Chłapowo oraz OSP Władysławowo.

Szybka akcja strażaków pozwoliła na ugaszenie ognia, niestety straty materialne są ogromne, a rodzina straciła dach nad głową. Wieloletni ratownik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Władysławowa w wyniku wielkiego pożaru stracił dorobek życia.

"Tomek od wielu lat ratuje ludzkie życie na morzu, jednakże teraz to On i Jego Rodzina potrzebuje naszej i Państwa pomocy. Zbieramy pieniądze na odbudowę spalonego domu i zakup podstawowego wyposażenia"

– informuje Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Potrzebne są pieniądze na odbudowę spalonego domu i zakup podstawowego wyposażenia. Link do zbiórki można znaleźć TUTAJ. 

Tragiczny pożar plebanii w Nowym Stawie
Źródło: Pożar we Władysławowie: Spłonął dom ratownika morskiego - ruszyła zbiórka pieniędzy!