Poznajcie EDKA: To funkcjonariusz z 11- letnim stażem!

i

Autor: pomorska KAS

Poznajcie EDKA: To funkcjonariusz z wieloletnim stażem!

2021-07-23 10:40

Pies EDEK tylko w lipcu wywąchał 8 kg narkotyków i 100 tabletek odurzających. To najstarszy czworonożny „funkcjonariusz" pomorskiej KAS

Nie smakołyki mu w głowie, a... narkotyki. Od lat pomaga w ich wykrywaniu pomorskim stróżom prawa. Pies wielokrotnie nie dawał się nabrać i pomagał schwytać handlarzy czy posiadaczy środków odurzających. Bilans jego działań w lipcu robi wrażenie! 

Najstarszy czworonożny „funkcjonariusz" pomorskiej KAS tylko w lipcu tego roku wywąchał prawie 8 kg narkotyków i 100 tabletek odurzających. Opiekun Edka zawsze może liczyć na psi węch i wyszkoloną umiejętność poszukiwania narkotyków.

"W lipcu zgrany zespół czyli najstarszy piesek służbowy Edek specjalizujący się w wykrywaniu środków odurzających wraz z opiekunem z pomorskiej KAS wspomagając Pomorską Policję pomogli w ujawnieniu ponad 730 gram amfetaminy, 20 gram marihuany, 5 gram kokainy, 7000 gram innych substancji odurzających oraz 100 tabletek ECSTASY"

- wyliczają mundurowi. 

Edek bierze udział tylko w akcjach narkotykowych. Jest bohaterem wielu akcji nie tylko w Trójmieście, ale i na całym Pomorzu.  Czworonożny funkcjonariusz w lutym 2021 na terenie powiatu wejherowskiego wytropił szafkę w toalecie, gdzie były narkotyki. W Gdańsku pomógł wytropić plantację marihuany. 

Pies pilnował pana nawet po jego śmierci
Źródło: Poznajcie EDKA: To funkcjonariusz z wieloletnim stażem!