majaland

i

Autor: mat. pras.

Próbują uniemożliwić ewentualną rozbudowę planowanego parku rozrywki

2021-11-26 17:00

TAK - dla Majalandu, NIE - dla jego ewentualnej rozbudowy. Radny Gdańska Karol Ważny w imieniu mieszkańców Osowej złożył wniosek do władz miasta o zmianę planu zagospodarowania wokół planowanego parku rozrywki.

- Pojawiały się takie obawy wśród mieszkańców, że tego typu rozbudowa obiektu mogłaby się w przyszłości pojawić. Chodzi o nawiązanie do sytuacji, która miała miejsce w Kownatach, gdzie już tego typu park rozrywki funkcjonuje i był on w kolejnych latach rozbudowywany. Sam też już wcześniej deklarowałem, że taki wniosek złożę, żeby po pierwsze uniemożliwić faktycznie rozbudowę, a po drugie, żeby też uspokoić nastroje wśród mieszkańców - tłumaczy Karol Ważny.

Jak podkreśla radny, nie chodzi o blokadę inwestycji - wniosek dotyczy jedynie działek przylegających do Majalandu.

- Póki co dostałem informację zwrotną, od pana prezydenta Piotra Grzelaka, że musimy chwilę poczekać na odpowiedź, uzbroić się w cierpliwość. To wynika z takiej procedury, która jest przyjęta w mieście, że wnioski do planów miejscowych są rozpatrywane dwa razy do roku. Podejrzewam, że na początku przyszłego roku powinienem już otrzymać informację zwrotną, czy taki wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie - dodaje radny.

A przypomnijmy, Majaland to całoroczny park rozrywki, który powstanie obok Obwodnicy Trójmiasta, przy węźle Owczarnia. Jego budowa potrwa 14 miesięcy, nie wiadomo jednak kiedy się rozpocznie. W ciągu roku park ma odwiedzać 300 tysięcy osób.

Źródło: Próbują uniemożliwić ewentualną rozbudowę planowanego parku rozrywki