Przychodzą do punktów szczepień bez wyznaczonego terminu. A to generuje kolejki, chaos i jeszcze większe zagrożenie

2021-04-19 7:15 Dominika Bakura
Dzień wolny od pracy za zaszczepienie? Pomysł budzi emocje
Autor: pixabay Dzień wolny od pracy za zaszczepienie? Pomysł budzi emocje

Polacy chcą ustrzec się przed koronawirusem. Widać to szczególnie w trójmiejskich punktach szczepień, do których coraz częściej przychodzą osoby bez wyznaczonego terminu. Liczą, że dzięki swojej obecności uda im się np. zająć miejsce pacjenta, który się nie pojawił. A takie zachowanie generuje kolejki, tłum, chaos i jeszcze większe zagrożenie.

- Są takie osoby, które przychodzą, dopytują, czy jest jakaś szansa. Ale my apelujemy, by tego nie robić. Nawet jeśli zostaną jakieś szczepionki, wówczas zapraszamy osoby, które mają zaplanowane szczepienie na następny dzień - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich.

Problemem jest także niestosowanie się do wyznaczonych godzin szczepień.

- Jeśli wszyscy przyjdą w swoim terminie, czyli maksymalnie 5 minut przed wyznaczoną godziną, zostaną przyjęci właściwie bez kolejki. Nikt nie będzie przyjęty wcześniej, więc nie ma sensu przychodzić wcześniej. Przychodząc wcześniej tworzymy wyłącznie kolejkę i niepotrzebne zamieszanie - mówi Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

W tym tygodniu, w Trójmieście ruszą szczepienia populacyjne. Będą one realizowane m.in. na terenie hali sportowej GUMED-u, Ergo Arenie czy w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. 

Źródło: Przychodzą do punktów szczepień bez wyznaczonego terminu. A to generuje kolejki, chaos i jeszcze większe zagrożenie
Nasi Partnerzy polecają