Furgonetka antyaborcyjna w Warszawie

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express Furgonetka antyaborcyjna w Warszawie

Radni Gdańska chcą wprowadzić zakaz jazdy dla furgonetki antyaborcyjnej

2022-02-09 19:00

Gdańsk chce zakazać jazdy furgonetkom antyaborcyjnym. Dostawczak z grafiką martwego płodu od kilku dni porusza się ulicami Trójmiasta. Takie obrazy są szkodliwe chociażby dla rodzin spacerujących po mieście z dziećmi. Dlatego też radni stolicy Pomorza chcą wprowadzić specjalną uchwałę.

- Uchwałę zakazującą szerzenia tego typu rzeczy. Nie może być tak, że w przestrzeni publicznej każdy może sobie robić co chce. Tak jak zakazana jest pornografia, tak uważam, że tego typu zachowania. Z jednej strony to jest prowokacja, a z drugiej strony jest to szerzenie takich treści, którymi nie chcielibyśmy epatować, nie chcielibyśmy przekazywać tych treści naszym dzieciom, wnukom - tłumaczy Beata Dunajewska, radna miasta Gdańska.

W Warszawie czy Łodzi również powstały podobne uchwały, z tym, że w obu przypadkach, po uchwaleniu ich przez radnych, zablokował je wojewoda.

- Gdyby było tak, że chcielibyśmy złożyć tak samą uchwałę jak inne polskie miasta, to już byłaby ona w Radzie Miasta. Natomiast pracujemy cały czas, żeby uniknąć błędów. Będziemy analizowali również wyroki sądów. Dołożymy wszelkich starań, żeby wojewoda tego nie zablokował, aczkolwiek może się to zdarzyć. Mamy pełną tego świadomość i będzie to czysto polityczny akt - dodaje radna Dunajewska.

Uchwałę poprą na pewno radni Wszystko dla Gdańska i Koalicji Obywatelskiej. Przy optymistycznych założeniach wejdzie w życie późną wiosną.

Źródło: Radni Gdańska chcą wprowadzić zakaz jazdy dla furgonetki antyaborcyjnej