Liceum

i

Autor: nastya_gepp/Pixabay.com

Rekrutacja do trójmiejskich szkół ponadpodstawowych ruszyła pełną parą!

2021-05-17 18:00

Prawie 5200 w Gdańsku i ponad 2200 w Gdyni! Tyle miejsc oferują łącznie szkoły średnie w Trójmieście na następny rok szkolny. W poniedziałek ruszyła rekrutacja dla uczniów kończących ósmą klasę. W Gdańsku dostępnych jest aż 41 szkół ponadpodstawowych.

- Uczniowie chcący się zapisać do wybranych szkół, muszą skorzystać ze specjalnego systemu internetowego skierowanego do kandydatów. Po przejściu na platformę konieczne jest założenie konta w systemie, wprowadzenie swoich danych, wybranie klas na liście swoich preferencji, wydrukowanie wniosku oraz zaniesienie wniosku do szkoły pierwszego wyboru. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, wniosek może zostać przesłany także pocztą lub może być złożony online przez stronę ePUAP - mówi Patryk Rosiński z gdańskiego magistratu i jak dodaje, uczniowie mogą wybrać maksymalnie 5 różnych szkół. Nieograniczona jest z kolei liczba klas, jakie aplikujący mogą zaznaczyć.

Na złożenie dokumentów uczniowie mają określony limit czasowy. - Rekrutacja będzie kontynuowana do 21 czerwca w przypadku większości szkół, natomiast w przypadku szkół ponadpodstawowych dwujęzycznych, oddziałów dwujęzycznych czy też oddziałów międzynarodowych, ta rekrutacja zakończy się nieco wcześniej, z dniem 31 maja. Dlatego też warto poznać szczegóły dotyczące rekrutacji do interesujących nas klas. - mówi wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz. A rekrutacja trwa na stronie www.nabor-pomorze.edu.com.pl.

Źródło: Rekrutacja do trójmiejskich szkół ponadpodstawowych ruszyła pełną parą!