kunszt

i

Autor: DRMG

Ruszył kolejny przetarg na wyposażenie Kunsztu Wodnego. Tym razem w wersji okrojonej

2022-02-22 12:15

Gdańsk ogłasza kolejny – tym razem mocno okrojony - przetarg na aranżację wnętrz Kunsztu Wodnego. Zadanie dotyczyć będzie wyposażenia sali audytoryjnej i toalet w budynku, w którym w przyszłości działał będzie Instytut Kultury Miejskiej. To już trzeci przetarg na aranżację obiektu.

Kunszt Wodny znajduje się w samym centrum Gdańska, nieopodal Bramy Wyżynnej i Forum Gdańsk. Jak zapowiadają gdańscy urzędnicy, budynek, w którym mieścić się będzie centrum kulturalno-turystyczne stanowić będzie wizytówkę miasta.

Właśnie ogłoszono przetarg na wyposażenie sali audytoryjnej znajdującej się w budynku Kunsztu. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach przetargu wykonawca zajmie się wykończeniem i wyposażeniem łazienek, a także m.in. budową sieci teleinformatycznej do obsługi obiektu. Ponadto w ramach zadania planowane jest wyposażenie sali wielofunkcyjnej w system elektroakustyczny, oświetlenia i mechaniki sceny.

Jeśli tym razem w przetargu uda wyłonić się wykonawcę, roboty sanitarne i teletechniczne potrwają 6 miesięcy, a prace związane z wykończeniem sali audytoryjnej 10 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest 18 marca.

Po okrojeniu warunków przetargu, urzędnicy oszacowali wartość zadania na 8 mln zł. Na razie nie wiadomo, kiedy miasto zamierza wykończyć i udostępnić pozostałą część budynku.

Źródło: Ruszył kolejny przetarg na wyposażenie Kunsztu Wodnego. Tym razem w wersji okrojonej