Promyk

i

Autor: mat. pras.

Schronisko „Promyk” w Gdańsku wprowadza obostrzenia. Nie będzie wizyt w placówce

2022-01-27 13:57

Zapewnienie opieki zwierzętom przebywającym w schronisku jest najważniejsze, dlatego podjęto decyzję o ograniczeniu wizyt w placówce i realizacji części zadań w trybie pracy zdalnej. Obostrzenia mają obowiązywać wstępnie do 11 lutego.

- Bezpieczeństwo personelu schroniska, a co za tym idzie zapewnienie opieki przebywającym w nim zwierzętom, to priorytet. Musimy podjąć działania by zagwarantować ciągłość pracy i  realizację zadań schroniska m.in. wykonywanie interwencji na terenie Gdańska - mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO, zarządzająca schroniskiem „Promyk”.Większość pracowników schroniska pracuje obecnie w systemie zmianowym, aby zapewnić opiekę nad 181 zwierzętami -  98 psami i 83 kotami. Wizyty w schronisku zostaną ograniczone do minimum. Nie będą przyjmowane również dary dla podpieczonych placówki (karmy, akcesoria dla zwierząt). Wyjątkiem są: odbiór własnego zwierzęcia, dostawy i inne wizyty w konkretnym celu, niezbędne do funkcjonowania placówki.

Wolontariusze, z którymi są podpisane umowy, odwiedzają podopiecznych wymiennie. Rozpoczęte wcześniej adopcje są finalizowane, a interwencje na terenie Gdańska będą prowadzone bez zmian, w trybie całodobowym. W razie pytań, schronisko zachęca do kontaktu mailowego ([email protected]) oraz telefonicznego (58 522 37 80 w godzinach 8.00- 16.00).Ograniczenia już weszły w życie i planowane są do piątku, 11 lutego 2022 włącznie (o ile sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie).

Źródło: Schronisko „Promyk” w Gdańsku wprowadza obostrzenia. Nie będzie wizyt w placówce