rolki, łyżworolki

i

Autor: Muscat_Coach /Pixabay.com

Slalomem i przez przeszkody! Rolkowisko w Ergo Arenie trwa!

2021-07-15 9:21

Slalomem i przez przeszkody! W ERGO ARENIE odbyła się kolejna edycja Rolkowiska - wydarzenia, podczas którego każdy może poćwiczyć swoje umiejętności w jeździe na czterech kółkach. – Tu nie ma limitu wieku – mówi jeden z uczestników.

"Rolkowiska w ERGO ARENIE cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Dostrzegają to nasze miasta, które po raz kolejny zdecydowały się wesprzeć strategicznie te wakacyjne zajęcia w ERGO ARENIE. Rolki są aktywnością dla całych rodzin, a rozmiar płyty głównej hali i warsztaty z wykwalifikowaną kadrą instruktorską gwarantują bezpieczną i dobrą zabawę"

– tłumaczy Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Spółki Hala-Gdańsk Sopot, operatora ERGO ARENY.

To jak dużą popularnością cieszy się ta impreza, widać na płycie głównej ERGO ARENY. Tam w niedzielę, w godzinach 16:00-19:00 – można spotkać setki osób. A wszystkie – niezwykle rozpędzone.

Płyta główna jest idealna do tego, by się rozpędzić, ale i też rozpocząć swoją przygodę z rolkami – mówi Adam Rozenberg, instruktor jazdy na rolkach. – Jest przede wszystkim równo, co dla początkujących rolkarzy jest niezwykle istotne. Nie ma więc szansy, że zahaczymy o wystający korzeń, czy źle dopasowaną płytę chodnika – dodaje instruktor.

Rozenberg podkreśla także, że rolki to sport dla każdego, niezależnie od wieku. – Szkoliłem panią, która skończyła 70 lat. A najmłodszy, to czterolatek. I jest to najlepszy wiek, by zacząć uprawiać ten sport. Na początku uczymy się chodzić, potem jeździć – tłumaczy miłośnik rolek.

Rolkowisko odbędzie się jeszcze 18 i 25 lipca oraz w 1, 8, 15 i 22 sierpnia. Wstęp wolny! 

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Miasto Gdańsk, Miasto Sopot i ERGO Hestia.

Super Raport 31_03
Źródło: Slalomem i przez przeszkody! Rolkowisko w Ergo Arenie trwa!