Sopot: Pobili taksówkarza bo tej... zwrócił im uwagę!

i

Autor: KMP Gdańsk

Sopot: Pobili taksówkarza bo tej... zwrócił im uwagę!

2021-12-21 8:39

Policjanci z Sopotu namierzyli i zatrzymali sprawców pobicia taksówkarza. 19 i 18-latkowie zaatakowali pokrzywdzonego, który zwrócił im uwagę na ich chuligańskie zachowanie. Mężczyźni przechodząc obok samochodu przewrócili śmietnik. Zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia o charakterze chuligańskim, co podwyższa im poprzeczkę w wymiarze kary.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (16.12.2021 r.) tuż przed północą. Gdy tylko patrolujący Sopot policjanci dostali sygnał, że na jednej z ulic grupa osób bije kierowcę taksówki, na miejsce pojechały dwa radiowozy.

"Policjanci w wyniku pościgu zatrzymali czterech mężczyzn. Zatrzymani mężczyźni byli nietrzeźwi, alkomat pokazał u nich od 1 do 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wykonaniu niezbędnych czynności wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie"

- komentują policjanci. 

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że pokrzywdzony taksówkarz oczekiwał w samochodzie na klienta. Na miejscu w pobliżu jego auta stała też grupa mężczyzn. W pewnym momencie jeden z tej grupy kopnął śmietnik, który przewrócił się i sturlał w stronę samochodu taksówkarza. Gdy kierujący wyszedł z pojazdu i zwrócił uwagę, by podnieśli śmietnik oraz odsunęli go od jego samochodu, od razu został przez nich zaatakowany. Sprawcy bili 54-latka po całym ciele, szarpali go również i popychali, powodując u niego powstanie obrażeń, w tym m.in. złamanie kości. Pokrzywdzony próbował bronić się przed napastnikami. Policjantom tłumaczył się, że gdy użył gazu, który miał przy sobie, sprawcy odsunęli się, a on wtedy zaczął uciekać.

Zebrane w sprawie dowody, w tym m.in. przesłuchania świadków, zapisy monitoringu oraz opinia biegłego pozwoliły na przedstawienie sprawcom zarzutu wspólnego pobicia 54-letniego mężczyzny z pobudek chuligańskich. Za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich sprawcy muszą liczyć się z obostrzeniem kary.

Kraków. 26-latek zabił dla złotych monet i pieniędzy
Źródło: Sopot: Pobili taksówkarza bo tej... zwrócił im uwagę!