Sterta lodówek w samym środku lasu. Nadleśnictwo Gdańsk: „Ustalimy sprawcę”

2020-12-04 7:28 Dominika Bakura
Sterta lodówek... w samym środku lasu!
Autor: www.facebook.com/nadlesnictwo.gdansk

Sterta lodówek... w samym środku lasu! Nielegalne składowisko sprzętu AGD w okolicach Szemudu odkryli strażnicy leśni. - Prosimy o pomoc w ustaleniu sprawcy - mówi Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk.

– Z tak dużym wysypiskiem elektrośmieci w lesie jeszcze się nie spotkaliśmy. Jest duża szansa na to, że znajdziemy sprawcę. Aktualnie przeglądane są materiały z fotopułapek. Prowadzone jest dochodzenie – dodaje Łukasz Plonus. – Jeśli sprawca zostanie zidentyfikowany, sprawa trafi do sądu. I tutaj możemy mówić o grzywnie w wysokości do nawet 5 tys. zł. Potrzebne będzie także pokrycie kosztów za wywóz lodówek – mówi rzecznik.

Na sprzątanie lasów w ciągu roku Nadleśnictwo Gdańsk wydaje nawet ćwierć miliona złotych.

– Nasze lasy przylegają do milionowej aglomeracji więc tych śmieci jest dużo. Najczęściej spotykamy śmieci, które zostały wysypane przez ludzi spędzających czas w lesie. Są też śmieci tzw. remontowe. Zdarzają się również wraki samochodów – konkluduje Plonus. 

Jakie śmieci najczęściej znajdywane są w lasach? Posłuchaj:

Straż leśna zdążyła się już wywieźć porzucone lodówki. Sytuacja wymagała szybkiej reakcji ze względu na możliwość wycieku niebezpiecznych substancji do gleby.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6