Strefa płatnego parkowania w Sopocie będzie obowiązywać do godziny 22:00

2021-09-05 12:00 Paweł Lemke Róża Perszon
Gigantyczne ceny za parking! Za postój pod domem zapłacisz nawet 600 złotych
Autor: Tomasz Czerko flickr.com Gigantyczne ceny za parking! Za postój pod domem zapłacisz nawet 600 złotych

Parking będzie płatny o dwie godziny dłużej. Sopocka rada miasta w czwartek podjęła uchwałę o wydłużeniu strefy płatnego parkowania do godziny 22:00. - Robimy to na prośbę mieszkańców - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

- Często trafiały do urzędu miasta głosy mieszkańców, że jeżeli wracają do domów po pracy, po godzinie 20:00, większość miejsc były zajęte przez osoby, które tylko odwiedzają Sopot. Strefa płatnego parkowania to najlepszy instrument, który przyczynia się do wprowadzenia rotacji, która to z kolei przyczyni się do tego, że miejsca parkingowe są dostępne przede wszystkim dla mieszkańców, którzy mieszkają w danej strefie - dodaje wiceprezydent.

Aktualnie w Sopocie za pozostawienie samochodu przy ulicy płacić trzeba do godziny 20:00. Zapytaliśmy parkujących kierowców co sądzą o wydłużeniu godzin strefy płatnego parkowania.

- Mnie to w sumie nie dotyka, bo nie jestem stąd, ale moim zdaniem to chyba zły pomysł - przyznaje turysta.

- Ja rzadko korzystam z miejskich parkingów o tej porze, więc mi by to w sumie nie będzie przeszkadzać, ale myślę że wielu przyjezdnym na pewno - mówi młoda kobieta stojąc przy parkometrze.

- To zdecydowanie za długo. W zdecydowanej większości większych miast płaci się z reguły do 17:00, prawda? - pyta retorycznie inny turysta.

- A może w ogóle płaćmy przez całą dobę? Przecież z drugiej strony Sopot to miasto turystyczne, także może w ten sposób dobrze zarobić. Tylko ludziom będzie się gorzej żyło - komentuje pewna kobieta.

Czwartkowa uchwała wejdzie w życie prawdopodobnie w połowie października.

Źródło: Strefa płatnego parkowania w Sopocie będzie obowiązywać do godziny 22:00
Nasi Partnerzy polecają