Święta godne, a nie głodne! Świąteczna zbiórka toruńskiego Banku Żywności [AUDIO]

i

Autor: Banki Żywności

Święta godne, nie głodne. Świąteczna Zbiórka Żywności już w piątek

2021-11-25 11:54

Święta godne, nie głodne. Pod takim hasłem już w piątek w całej Polsce rozpocznie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Zebrane w ten sposób jedzenie trafi do osób najuboższych jeszcze przed wigilią. W Trójmieście - akcja odbywać się będzie w ponad siedemdziesięciu sklepach.

Akcja Banków Żywności po raz kolejny odbędzie się pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. W tym roku po dłuższej pandemicznej przerwie do akcji włączą się wolontariusze. Będą zachęcać klientów, by przekazywali produkty spożywcze do zbiórkowych koszy.  

– A stamtąd artykuły trafią do bankowego magazynu, skąd po przeliczeniu i zapakowaniu ruszą w drogę do potrzebujących: niepełnosprawnych, samotnych, seniorów, rodzin wielodzietnych oraz do podopiecznych wielu pomorskich placówek pomocowych – mówi Łukasz Jaroń z Banku Żywności w Gdańsku.

Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności przekazywać można artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy przyprawy. W

W tym roku akcję wesprzeć można także online.

– Ruszamy ze zbiórką online. Za zebrane tam środki dokupimy brakujące produkty. Takie, które dołożymy do naszych paczek – zaznacza Jaroń.

W ubiegłym roku, mimo trwającej pandemii, udało się w ten sposób zgromadzić prawie 11 ton żywności. – W tym roku, dzięki pracy wolontariuszy wierzymy, że będzie jeszcze lepiej – dodaje Jaroń.

A pełną listę sklepów, które biorą udział w akcji można znaleźć na stronie www.zbiorkazywnosci.pl. 

Źródło: Święta godne, nie głodne. Świąteczna Zbiórka Żywności już w piątek